Інтернет магазин VINUR
Корзина

Особливості підбору масла для бензинового генератора

Вибір масла для бензинового генератора вимагає серйозного і відповідального підходу. Різні типи продукту розраховані на певні умови експлуатації. Тому, так важливо знати, яке масло заливати в бензогенератор .

Необхідність застосування

особливості підбору масла для бензогенератора

Як вже було сказано вище, питання вибору правильного масла досить важливий. В іншому випадку, некоректний вибір може привести до несправностей бензинового генератора і зносу рухомих частин мотора. Незалежно від складових і присадок в складі, цей продукт важливий з двох причин: він забезпечує мастило і охолодження. Мастило запобігає зайве тертя між деталями. Охолодження дозволяє відводити зайве тепло від робочих елементів. У кожного з масел є переваги і недоліки.

Різновиди

Впорядкувати масло для бензогенератора можна по різному. Сьогодні існує кілька таких класифікацій. Основні дві: по речовинах, які забезпечують властивості експлуатації (система API) і по в'язкості «SAE» (найперша класифікація в історії). Перший тип дозволяє вибрати товар за рівнем якості. Найякіснішим вважається речовина з позначкою SN.

Різний рівень в'язкості ділить продукт на три види:

  • для літа;
  • для зими;
  • універсальне.

Кожен з них має певні помітки, наприклад, продукт для холодних умов може мати маркування 10W, що означає його робочу температуру. У літньому варіанті цифра стоїть після букви «W». Універсальний ж, містить дві цифри, наприклад, 5W-40. Тут, необхідно спиратися на діапазон робочих температур конкретного генератора.Крім цього, масло ділиться на синтетичне і мінеральне. Друге коштує дешевше першого, тому що спосіб виробництва набагато простіше і дешевше. Мінеральне створюється методом перегонки нафти, а синтетика в результаті органічного синтезу. Звичайно, останній тип якісніше, тому що не містить шкідливих для двигуна речовин і домішок, типу парафіну і сірки. Мінеральне відмінно підійде при теплій погоді, але на морозі може почати кристалізуватися. Існує, також і напівсинтетика, яка вдає із себе компромісний варіант. До таких продуктів слід ставитися з обережністю, т. к. не всі моделі генераторів зможуть коректно працювати з ними цілий рік.

Марки масла

Вибираючи продукт, варто приділити час на вивчення основних виробників. Це, також важливо, адже в іншому випадку, можна нарватися на підробку, яка призведе до швидкого зносу бензинового генератора. Характеристики пристрою повинні максимально відповідати робочим умовам агрегату і температурі в якій планується експлуатація. Масло для бензогенератора виготовляє безліч відомих виробників, виділимо три найпопулярніших продукту:

  1. Honda;
  2. Esso;
  3. Mobil Super.

У кожного з цих продуктів є гідності. Дані виробники універсальні і виготовляють продукти з різною в'язкістю, які розраховані на різні умови експлуатації генератора. Якщо при використанні, бензогенератори, Ви віддаєте перевагу якійсь одній марці, то і надалі варто заливати в агрегат цей продукт. Щоб не купити підроблений продукт, найкраще брати його в великих, спеціалізованих магазинах, які дають гарантію на свою продукцію.

Як правильно і як часто потрібно міняти масло

яке масло потрібно для бензогенератора

Процес заміни масла в бензогенераторов ідентичний такому ж в автомобілі. При заміні, варто враховувати те, як часто використовується агрегат. При середньому рівні навантаження, масло рекомендується міняти кожен сезон. Також, необхідно пам'ятати і про температуру, в якій експлуатується бензогенератор. Якщо на вулиці літо, то до нього підійде продукт з одним рівнем в'язкості, а якщо зима то з іншим. У пристрій можна заливати і масло, розраховане для автомобілів. Принципової різниці між ними немає, але якщо фінанси дозволяють краще скористатися вузькоспеціальних продуктом, а не універсальним. Перед тим, як заливати нове масло, двигун необхідно прогріти: в такому випадку старе витече без залишку. Заливаючи нове масло, можна контролювати його рівень за допомогою щупа. Обслуговувати генератор потрібно в рукавичках, щоб не обпекти руки об його розпечені частини.

Своєчасне і регулярне техобслуговування бензогенератора, при використанні правильного мастильного матеріалу продовжує термін його служби приблизно вдвічі і серйозно знизити відсоток поломок. Більшість несправностей пристроїв викликано саме неправильним підбором масла.