Порівняти
Кошик

Встановлена у приватному будинку сонячна електростанція — давно вже не рідкість, і лише повільний розвиток ринку стримує темпи переходу на чисту електроенергію. Проте галузь стрімко розвивається — все більша кількість виробників бореться за клієнта, увазі якого вже зараз представлений найширший асортимент обладнання, що дозволяє замінювати стандартне освітлення, нагрівання води або опалення. Для того, щоб побудована система була надійною, ефективною, але при цьому оптимальною за ціною, слід врахувати безліч аспектів — сонячна електростанція досить складна в технічному плані, і має велику кількість вельми значущих параметрів.

Яке обладнання входить до комплекту сонячної електростанції?

Як обрати сонячні батареї для дому

Основним компонентом в електростанції, що використовує енергію сонця, є, безумовно, сонячні панелі. Однак, необхідно також обладнання, яке зробить можливим використання виробленої енергії за призначенням:

  • Інвертор. Перетворює постійний струм у змінний, оскільки всі мережеві споживачі живляться від змінного струму, в той час як сонячні батареї та акумулятори працюють з постійним.
  • Акумулятор. Дозволяє накопичувати електрику, щоб використовувати його в той час, коли сонце заходить, і вироблення енергії зупиняється.
  • Контролер заряду. Управляє роботою фотоелементів та забезпечує оптимальний заряд акумуляторних батарей.

Вкрай важливо, щоб все обладнання було одного рівня, оскільки один дешевий модуль може перекреслити переваги всіх інших компонентів, що мають значно більшу ціну.

Вибір сонячної батареї за типом фотоелементів

Сонячна панель, по суті, являє собою кремнієвий елемент, що працює за принципом фотоелектричного ефекту. Існує два основних види сонячних батарей:

  1. Монокристалічні. Мають один з найвищих показників ККД — до 22% для модулів, що випускаються серійно. Мають серйозний недолік — при частковому затіненні, навіть на 10%, уся панель може перестати працювати.
  2. Полікристалічні. Максимальний показник ефективності на рівні 18%. За вартістю панелі даного типу більш доступні, однак різниця між еквівалентними продуктами рідко перевищує 10%.

Обидві технології досить широко поширені, однак, перевага все ж таки на боці полікристалічних панелей, більш практичних і доступних сьогодні в ціновому аспекті.

Як здійснюється первинний розрахунок споживання?

Вибір сонячних панелей

Важливо знати кількість електрики, яка буде необхідна. Надалі це визначить, наскільки система повинна бути автономна. Не завжди є можливість забезпечити сонячною енергією все домашнє господарство, в якому можуть бути пристрої, що володіють досить великою ненажерливістю: зварювальні інвертори, верстати, індукційна техніка для приготування їжі, мікрохвильові печі, праски і т.д.

Необхідно визначити, які споживачі будуть живитися від сонячних батарей. Потім слід скласти всі номінальні потужності відібраних електроспоживачів. Отримана потужність буде максимально можливим піковим числом. Насправді, далеко не завжди всі споживачі електричного струму включаються одночасно, тому слід обчислити, яке реальне навантаження може мати місце у підраховуваній системі.

Якою повинна бути площа панелей?

Вибір сонячних батарей для дому

Дах будинку, який найменше схильний до затінення, забезпечує хороший рівень захищеності від пошкоджень, а також завдяки своїм геометричним особливостям, як правило, є ідеальним місцем для встановлення. Після того, як визначені цифри, що характеризують обсяги споживаної енергії, слід визначити, якою має бути загальна площа поверхні сонячних батарей, і чи достатня площа даху.

На даному етапі величезне значення відіграє показник інсоляції, що визначає інтенсивність сонячного випромінювання, різного для кожного конкретного регіону. Так, у північних регіонах рівень інсоляції нижче, ніж у південних. Тому площа сонячних батарей, здатних забезпечити розрахунковий показник споживання для місцевості з низькою інсоляцією, може знадобитися значно більша.

Існує можливість продавати державі надлишково вироблювану енергію — для цього розроблено спеціальну програму «Зелений тариф». Досить часто системи будуються таким чином, щоб надлишковий електричний ресурс, що виробляється влітку, продавався державі, а в зимовий час ці кошти окупали витрати через знижену інсоляцію.

Чому замовити сонячні батареї у компанії VINUR вигідно?

Компанія VINUR є не тільки постачальником систем енергозабезпечення з альтернативних і поновлюваних джерел. Стратегія компанії побудована на принципі комплексності, і клієнт завжди може замовити не лише необхідне обладнання за вигідною ціною, але і за бажанням — повний спектр послуг. Команда фахівців проведе усі необхідні розрахунки, підбере оптимальне обладнання, здійснить встановлення всього комплексу, налаштування і запуск. Клієнт отримає готове рішення за вигідною ціною.

x
Запрос на расчет
солнечных батарей