Інтернет магазин VINUR
Корзина

Поради щодо обрання джерела безперебійного живлення

Періодичні збої в електромережі можуть дорого коштувати для високочутливої техніки, до якої відноситься і комп'ютер. Оскільки на комп'ютерах побудований наш побут і бізнес-процеси, пріоритетним завданням стає збереження цієї техніки від перепадів в енергомережі, які згубно впливають на них. Для мінімізації негативних наслідків відключення електрики використовується джерело безперебійного живлення.

Пріоритетне завдання, яке ставить перед собою цей апарат, полягає у тимчасовому постачанні енергією електронних пристроїв та іншого обладнання, а також в запобіганні втрати призначених для користувача даних через несподіване припинення подачі електрики. Оскільки сьогодні існують тисячі конфігурацій домашніх і офісних енергомереж, ДБЖ (джерела безперебійного живлення), що випускаються, також поділяються на велику кількість різновидів, кожен з яких потрібно підбирати індивідуально під кожен випадок. Якщо ви раніше не мали справи з подібною сферою або пристроями, вам напевно не знайомі більшість критеріїв, на які потрібно звернути увагу при виборі бажаного захисного пристрою. Ця стаття надасть вам початкову інформацію про особливості та недоліки типів безперебійників і про те, як правильно обрати джерело безперебійного живлення для ваших цілей.

Чи вистачить сил ДБЖ?

Як обрати джерело безперебійного живлення

Хоча джерела безперебійного живлення і не генерують електрику самостійно, як це роблять паливні генератори, параметр вихідної потужності цього обладнання не стає від того менш важливим. У цьому випадку він позначає рівень допустимої напруги для споживачів мережі, який здатний забезпечити зазначений ДБЖ (англійською UPS).

Відповідно, в першу чергу ви повинні визначитися з кінцевою кількістю пристроїв та одиниць побутової техніки, які будуть забезпечуватися безперебійником, після чого підсумувати значення споживаного струму в ватах. Нарешті, до отриманого числа, додавши 30% номінальної середньої потужності приладів, ви отримаєте точні дані про те, з яким рівнем продуктивності потрібно UPS. Цей запас потужності необхідний джерелу на випадок підключення додаткових пристроїв або присутності серед них побутової техніки з двигуном, який в момент роботи підвищує рівень споживаної приладом електрики.

Тривалість безперервної роботи

Обрання ДБЖ

Не варто очікувати від UPS багатогодинного енергопостачання електротехніки, як від автономних паливних генераторів. Будучи створеним виключно для підтримки тимчасового функціонування підключеного обладнання, безперебійник дасть електроніці шанс стабільно і безпечно відключитися, зберігши інформацію або роботу, в разі позапланового припинення струму.

У цьому випадку важливим є питання того, наскільки місткий буде резервний акумулятор в ДБЖ. Залежно від обраної моделі, апарат надасть обладнанню від 2-3 до 20 хвилин (при встановленні додаткових штатних батарей) роботи після переходу на запасне джерело енергії в умовах відсутності напруги в головній мережі. Відведеного часу вистачає для завершення незакінченої роботи за комп’ютером і коректного збереження даних.

Наявність ПЗ для безперебійника

У моделях ДБЖ, спеціалізованих під використання зі стаціонарними комп’ютерами та ноутбуками, комплект включає в себе відповідне програмне забезпечення, що збільшує ефективність UPS за підтримки ПК. Програма виконує діагностичні функції, визначаючи параметри подачі енергії на пристрій і режим роботи безперебійника, а також зберігає інформацію в працюючих програмах на момент відключення. Завдяки цьому функціоналу користувач не втратить дані на ПК, навіть якщо світло відключиться в момент відсутності поруч із комп'ютером.

Будова ДБЖ

У магазинах представлено чималий асортимент різнопланових представників наведеної техніки. Вибір джерела безперебійного живлення має на увазі вміння орієнтуватися серед їх архітектур. Незважаючи на існування сотень моделей UPS, за принципом роботи, функціоналу і влаштуванню їх поділяють на три групи, представників яких не складно відшукати в магазині електроніки:

  1. Офлайнові ДБЖ. Поширені й затребувані представники ДБЖ на ринку серед середньостатистичних користувачів через невисоку ціну при непоганому функціоналі та мінімальних габаритах. Забезпечують базову підтримку електротехніки при припиненні подачі енергії, для чого задіють вбудовані резервні акумулятори. У пасивному режимі, при нормальній роботі мережі вільно пропускає через фільтри перешкод енергію до споживачів. Єдиним недоліком офлайнових ДБЖ залишається відсутність функціоналу стабілізатору напруги і відносно тривалий (до 4 мс) час перемикання на резервні батареї.
  2. Лінійно-інтерактивні ДБЖ. Розвинена технологія і конструкція роблять лінійно-інтерактивні ДБЖ гідними спадкоємцями офлайнових моделей, з огляду на розширений функціонал і ряд інших поліпшень. Крім резервного живлення пристроїв, цей вид безперебійників контролює якість мережевого електричного струму, виконуючи регулювання до номінальних значень. Іншими словами, у лінійно-інтерактивних UPS є недостатній офлайновим ДБЖ функціонал стабілізатору напруги. Базова конструкція також відрізняється від офлайнових наявністю ферорезонансних трансформаторів, які роблять пристрій менш залежним від якості вхідного струму з головної мережі. Крім цього, лінійно-інтерактивні ДБЖ відрізняються схемою підключення, з огляду на встановлення паралельно мережі, що і дозволяє пристрою поєднувати в собі функції стабілізатору та резервного джерела живлення.
  3. Безперебійники з принципом подвійного перетворення. Сучасна модель ДБЖ відрізняється використанням подвійного перетворювача, що дозволяє на вході перетворювати змінний струм в постійний, і знову робити змінним на виході. В результаті такої процедури підключення споживачі отримують якісну електрику, незалежно від стабільності її в електромережі.
Вибір ДБЖ для комп’ютеру

Купувати у VINUR вигідно

Незалежно від типу ДБЖ, якому ви віддаєте перевагу, важливу роль відіграє магазин, де ви будете його купувати. У компанії VINUR представлено багатий асортимент різнопланового обладнання для автономної енергетичної інфраструктури будинку або іншого володіння. Компанія VINUR гарантує якісний товар, сучасний сервіс і надійні послуги з доставки продукції.