Інтернет магазин VINUR
Корзина

Рішення щодо автономного електропостачання для банківського сектору

Електрогенератори та ДБЖ для банківСуворі вимоги по безперервному енергопостачанню об'єктів банківського сектора визначаються виходячи з великих фінансових втрат, які можуть статися при відключенні зовнішнього електроживлення, а також виходячи з вимог Національного банку України.

На сьогоднішній день існує декілька варіантів схем побудови систем гарантованого енергопостачання. Кожна схема відрізняється своїм рівнем надійності та стійкості до відключень.

Для вибору оптимального рішення необхідно враховувати доступний бюджет, типи навантажень, допустимі тривалості простою обладнання, а також фінансові втрати в разі відключення споживачів.

Слід виділити наступні найбільш популярні схеми побудови систем резервного і безперебійного електроживлення об'єктів банківського сектора:

 

Конфігурація «N».

Дизель генератор в схемі N без надмірності

 

У такій схемі присутні одна зовнішня мережа, один електрогенератор і одне джерело безперебійного живлення (ДБЖ).

Критично важливе навантаження живиться через ДБЖ, яке розраховане на повну потужність споживачів і забезпечує їх енергопостачання при короткочасних відключеннях зовнішньої мережі, а також гарантує високу якість напруги живлення.

У даній конфігурації для забезпечення енергопостачання при тривалому зникненні зовнішньої мережі необхідно купити дизель генератор.

Ця схема є найбільш простою і дешевою в побудові. Мінімальна кількість компонентів системи в порівнянні з подальшими схемами, а також максимальний ККД джерела безперебійного живлення завдяки його роботі на повне навантаження, забезпечують найменшу вартість володіння даним рішенням.

Однак те, що кожен елемент системи (трансформатор напруги, панель автоматичного включення резерву (АВР), дизельна електростанція, щит розподілу живлення (ЩРП) і ДБЖ) не має резервування, підвищує ризик відключення навантаження в разі виходу з ладу будь-якого з компонентів. Також слід зазначити, що під час проведення сервісного обслуговування окремих компонентів системи, буде відсутній захист навантаження від зникнення зовнішнього енергопостачання.

У зв'язку з цим найчастіше дану схему застосовують для найменш критичних споживачів, відключення яких не призведе до суттєвих фінансових втрат.

 

Конфігурація «N+1».

Генератор дизельний в схемі N + 1 з надмірністю

 

У порівнянні з попереднім рішенням в такій схемі залишаються одна зовнішня мережа і один дизельний генератор, але при цьому встановлюється група ДБЖ з конфігурацією «N+1».

Ця конфігурація має на увазі установку в паралельну роботу декількох джерел безперебійного живлення однакової потужності. При цьому потужність і кількість джерел безперебійного живлення вибираються таким чином, щоб при виході з ладу будь-якого з ДБЖ ті ДБЖ, що залишилися, могли забезпечити роботу повного навантаження.

Така схема не набагато складніша за попередню в побудові, але при цьому істотно більш надійна, так як поломка одного з ДБЖ або його відключення на час сервісного обслуговування не приведуть до відключення критично важливих споживачів.

Однак слід зазначити, що трансформатор напруги, генератор дизельний, щит розподілу живлення (ЩРП), панель автоматичного включення резерву (АВР) залишаються без резервування, що зберігає ризики зникнення живлення на навантаженні в разі їх поломки або відключенні на час профілактичного обслуговування.

 

Конфігурація «Розподілене резервування».

Дизельний генератор в схемі з розподіленим резервуванням

 

Така схема має на увазі під собою установку двох трансформаторів напруги, які забезпечують дві незалежні зовнішніх мережі для навантаження.

Один електрогенератор дизельний забезпечує резервне енергопостачання споживачів, які розділені на групи. Кожна група навантажень підключена через два окремих щита розподілу живлення (ЩРП) до двох незалежних джерел безперебійного живлення (ДБЖ).

Така конфігурація складніше попередніх двох рішень, а також дорожче їх як в побудові, так і в подальшій експлуатації. Але вона підвищує надійність і стійкість до відмов системи електроживлення, завдяки тому, що виключається відключення навантаження при виході з ладу або сервісному обслуговуванні одного з компонентів.

 

Конфігурація «Система + система».

 

Така конфігурація має на увазі під собою дублювання всіх компонентів енергопостачання об'єкта.

Дизельні електростанції в схемі 2(N+1)Так, крім двох незалежних трансформаторів напруги, необхідно купити дизельний генератор для резервування кожної зовнішньої мережі.

Кожне навантаження живиться від двох незалежних щитів розподілу живлення (ЩРП). При цьому кожен ЩРП підключений до свого ДБЖ. Для підвищення надійності практикується крім резервування ДБЖ на рівні систем додатково забезпечувати надмірність «N + 1» кожної окремої групи ДБЖ.

Таке рішення є найбільш дорогим, тому застосовується тільки для найкритичніших навантажень, відключення яких неприпустимо ні за яких умов. Повне дублювання компонентів системи гарантує відсутність елементів, сервісне обслуговування або поломка яких може призвести до зникнення електроживлення на споживачі.

 

Компанія «ВІНУР» пропонує комплексний підхід у забезпеченні резервного і безперебійного енергопостачання офісів і серверних приміщень банків.

Ми готові здійснити поставку, проектування, монтаж і сервісне обслуговування повного переліку обладнання, необхідного для надійного електроживлення підприємств фінансового сектора.

Інженери компанії мають багатий досвід побудови систем гарантованого енергопостачання різної конфігурації. При цьому ми забезпечуємо повну інформаційну та технічну підтримку у виборі найбільш виваженого рішення, яке матиме найкраще співвідношення вартості побудови системи і доступності критично важливих навантажень.