Перед тим, як придбати дизельний генератор, вам потрібно дати відповідь на наступні запитання:
1. Запланований режим роботи: резервне чи основне джерело енергопостачання?
Існують наступні режими роботи агрегату:
Кожен електрогенератор характеризується своїми показниками резервної (standby), постійної (prime) та безперервної (continuous) потужності, які відповідають зазначеним вище режимам роботи установки.
2. Необхідна потужність?
Перед тим, як купити дизель генератор, визначте його вихідну потужність, виходячи із сумарної потужності та характеру навантажень, що будуть підключатися до нього.
Алгоритм визначення необхідної потужності:
Активні навантаження (освітлення, електронагрівальні прилади і т.д.) споживають потужність, яка відповідає їх паспортним значенням;
Індуктивні навантаження (електродвигуни, насоси, вентилятори, кондиціонери і т.д.) в момент увімкнення споживають потужність, що у 6-7 разів перевищує номінальну потужність даного навантаження. Обираючи генератор струму, ви повинні враховувати пускову, а не номінальну потужність такого споживача. Ви можете зменшити пускову потужність вашого індуктивного навантаження шляхом його перемикання із «зірки» на «трикутник» у момент увімкнення, а також шляхом використання пристроїв плавного пуску або частотних перетворювачів;
Джерела безперебійного живлення (ДБЖ) споживають потужність більшу, ніж потужність навантаження, яке до них підключене. Це відбувається за рахунок наявності у джерела безперебійного живлення власних втрат (коефіцієнт корисної дії) та витрат на заряджання акумуляторних батарей (близько 10% від номінальної потужності джерела безперебійного живлення). Уточніть у менеджерів компанії «ВІНУР» необхідний коефіцієнт запасу для вашого джерела безперебійного живлення.
Для правильного підбору потужності генераторного агрегату рекомендуємо звернутися до спеціалістів компанії «ВІНУР».
3. Вихідна напруга: однофазна (230 В) чи трифазна (400 В)?
Дизельні електростанції потрібно обирати з урахуванням вихідної напруги, значення якої визначається виходячи з наявності на вашому об’єкті навантажень, що споживають однофазну напругу (230 В) або трьохфазну напругу (400 В), а також можливості рівномірного розподілу навантажень по фазам.
Якщо у Вас тільки однофазні навантаження і немає можливості рівномірно розподілити навантаження по трьом фазам, рекомендуємо обирати однофазні дизельні генератори, щоб уникнути перекосу фаз (відключення обладнання через перевантаження однієї з фаз). Такий варіант вихідної напруги характерний, якщо ви збираєтеся купити електрогенератор для приватного будинку або котеджу, невеликого офісу і т.д.
Якщо Ви хочете купити дизельну електростанцію і живити від неї трьохфазних споживачів — вам необхідно купляти агрегат з трьохфазною вихідною напругою.
Також потрібно купувати трьохфазні генератори дизельні за можливості рівномірного розподілу однофазних навантажень по фазах. Для генераторних установок із синхронними генераторами змінного струму перекіс фаз не повинен перевищувати 30%.
4. Місце встановлення: у приміщенні чи на відкритому повітрі?
Ви можете купити дизель генератор у відкритому і закритому (в капоті, кожусі, контейнері) виконаннях.
Агрегати у відкритому виконанні передбачені для встановлення виключно у приміщенні для унеможливлення потрапляння атмосферних опадів.
Якщо Вам необхідна електростанція для установки на відкритому повітрі, то її потрібно доукомплектувати всепогодним капотом або контейнером. У разі необхідності зменшення шуму від обладнання необхідно використовувати шумопоглинаючі всепогодні капоти і контейнери.
5. Спосіб запуску: у ручному режимі або в автоматичному режимі?
Електрогенератори можна запускати у ручному режимі (безпосередньо з панелі управління або ключем), а також в автоматичному режимі (за сигналом від панелі автоматичного включення резерву (АВР)).
Панель автоматичного включення резерву (АВР) це пристрій, який контролює параметри основної мережі та її наявність. У разі зміни параметрів або зникання основного енергопостачання, панель автоматичного включення резерву (АВР) здійснює запуск електростанції і перемикання живлення навантаження з основної мережі на резервну установку. При появі основної мережі відповідно до встановлених параметрів панель автоматичного включення резерву (АВР) забезпечує зворотне перемикання живлення споживачів і зупинку генераторного агрегату на холостому ходу.
На сьогоднішній день якість напруги в наших мережах істотно відрізняється від заявленого номінального значення у 220 В. Скачки, перепади, підвищення і зниження напруги негативно позначаються на навантаженнях, що призводить до їх передчасного зношення і виходу з ладу.
Для забезпечення споживачів стабільною однофазною (220 В) або трьохфазною (380 В) електричною напругою за його сильного відхилення від номінального значення застосовується стабілізатор напруги.
На даний момент виділяють наступні типи стабілізаторів напруги:
Стабілізація напруги у сервопривідних стабілізаторах забезпечується за рахунок пересування струмоз’ємного вузла обмотками трансформатора. Завдяки цьому ми отримуємо плавну зміну коефіцієнта трансформації та досягнення необхідного значення вихідної напруги.
Перевагами даного типу обладнання є:
Недоліки електромеханічних стабілізаторів:
Принцип роботи релейних стабілізаторів напруги полягає у ступінчатому перемиканні обмоток автотрансформатора за допомогою реле.
Позитивні сторони релейних стабілізаторів:
Негативні сторони:
Стабілізатори напруги феромагнітного типу працюють на основі електромагнітного резонансу в коливальному контурі.
Переваги ферорезонансних стабілізаторів:
Недоліки:
Симісторні стабілізатори напруги регулюють вихідну напругу шляхом ступінчатого перемикання обмоток автотрансформатора за допомогою силових ключів — симісторів.
Плюси симісторних стабілізаторів:
Мінуси даного типу стабілізаторів:
В стабілізаторах напруги подвійного перетворення напруга спочатку випрямляється, а потім інвертується назад у змінну, але вже з урахуванням забезпечення необхідного рівня якості.
Позитивні сторони стабілізаторів подвійного перетворення:
Негативні сторони: