Інтернет магазин VINUR
Корзина

Рішення щодо автономного електропостачання для приватного будинку

З кожним днем резервне енергопостачання для приватних будинків стає все більш актуальним питанням. Це пов'язано з тим, що випадки відключення електроенергії частішають, а також зі збільшенням кількості навантажень, які дуже сильно залежать від якості та стабільності напруги живлення. Тому побудова надійної системи резервного електроживлення для свого будинку все частіше турбує власників котеджів і дач в нашій країні.

Для зручності створення надійної системи автономного електропостачання будинку бажано спочатку ще на етапі проектування визначити повний перелік навантажень і перспективу їх зростання в найближчому майбутньому, розділити навантаження на групи по критичності до якості і безперебійності вхідної напруги, відповідно до обраного розділу навантажень здійснити розводку харчування по дому.

Можливі групи навантажень в приватному будинку:

3-я категорія: Споживачі, зникнення живлення на яких не призведе до серйозних незручностей або поломки обладнання. До таких навантажень можна віднести основне освітлення, електронагрівальні прилади, сауна, системи поливу газону і т.д.

Споживачі даної категорії повинні підключатися безпосередньо до мережі. З огляду на низьку якість напруги від основної мережі, рекомендується здійснювати підключення через стабілізатор напруги, який виключить такі негативні моменти як миготіння ламп, зниження продуктивності електронагрівальних приладів, збій в роботі і вихід з ладу напівпровідникового устаткування.

2-а категорія: Споживачі, які не сприймають тривалої відсутності напруги, але можливе зникнення живлення на період до однієї хвилини. До таких навантажень можна віднести автоматичні ворота, система кондиціонування, холодильне обладнання, резервне освітлення, акваріуми і т.д.

Для виключення тривалого відключення споживачів даної категорії, їх електроживлення необхідно резервувати. Автономний генератор на сьогоднішній день є кращим рішенням, що забезпечує резервне енергопостачання котеджів і дач.

Генератор для будинку може бути на дизельному паливі, бензині або газі. Тип палива для електростанції визначається виходячи з потужності електрогенератора, передбачуваного режиму і тривалості роботи. Про те як вибирати генератор для будинку залежно від типу палива Ви можете ознайомитися в статті «Як обрати генератор».

Також цю статтю варто прочитати перед тим як купити електростанцію для будинку, так як дозволить Вам правильно підібрати її потужність, кількість фаз, комплектацію. Наш багаторічний досвід показує, що для дачі найчастіше вибирається бензиновий або дизельний генератор 5 кВт, 10 кВт, 12 кВт, 15 кВт, 20 кВт, 30 кВт.

1-а категорія: Споживачі, які не сприймають зникнення живлення навіть на долю секунди, так як це може призвести до збою програмного забезпечення, відключення систем безпеки і життєзабезпечення Вашого будинку. До таких навантажень можна віднести комп'ютерну техніку, охоронно-пожежну сигналізацію, газовий котел, системи відеоспостереження, циркуляційні насоси, системи опалення, аудіо та відео апаратуру.

Джерело безперебійного живлення для будинку є найкращим рішенням, яке забезпечує безперервне енергопостачання споживачів даної категорії. Завдяки енергії, накопиченої в акумуляторних батареях, цей пристрій забезпечить необхідний час автономної роботи критичного навантаження. Додатково ДБЖ здійснює стабілізацію напруги, гарантуючи високу якість енергопостачання найбільш вразливих споживачів. Перед тим як купити джерело безперебійного живлення для будинку рекомендуємо Вам ознайомитися зі статтею «Як вибрати ДБЖ». Як показує практика, найчастіше підбирають ДБЖ для котла.

Цей розділ навантажень за категоріями наведено лише як приклад, так як кожна категорія навантажень може збільшуватися або зменшуватися в залежності від вимог мешканців приватного будинку, їх переваг по важливості того чи іншого споживача.

Приклад схеми енергопостачання приватного будинку з поділом навантажень за категоріями наведено нижче.

Автономне електропостачання будинку - схема підключення