Порівняти
Кошик

Трансформатор напругиНадійне енергопостачання підприємств паливно-енергетичного комплексу є одним з основоположних аспектів стабільної роботи організацій даної сфери діяльності. Зупинка виробництва внаслідок відключення електроенергії може призвести до суттєвих фінансових втрат, а також до серйозних аварій. Ось чому так важливо при побудові системи електроживлення спочатку передбачити надійне обладнання для основного і резервного енергопостачання об'єкта.

Для основного енергопостачання необхідно купити трансформатори і електрощитове обладнання (ВРП, АВР і т.д.). Стабільна робота даного обладнання повинна забезпечити безперебійне енергопостачання навантажень при наявності зовнішньої мережі. Однак, як показує практика, об'єкти паливно-енергетичного комплексу розташовані у віддалених місцях з поганою якістю основного енергопостачання, а іноді і взагалі з повною відсутністю зовнішньої мережі. Ось чому для таких об'єктів необхідна автономна електростанція. Вона виконує функції резервного джерела енергопостачання на час зникнення світла, що дозволяє без зупинки продовжувати роботу організації.

Електрогенератор PramacНа сьогоднішній день автономний генератор може працювати як на бензині, так і на газі. Але на підприємствах паливно-енергетичного комплексу найбільшою популярністю користується дизельний генератор . Найчастіше це пов'язано з тим, що навантаження об'єкта перевищує максимально можливі бензинові генератори, які пропонуються на ринку. Електрогенератор газовий в більшості випадків також не підходить через специфіку місць розташування об'єктів, що не дозволяє підключитися до газової магістралі. До того ж газова електростанція має невеликий крок прийому навантаження, що ускладнює її застосування в якості резервного джерела енергопостачання. Для більш детального ознайомлення в перевагах генераторних агрегатів в залежності від типу палива рекомендуємо прочитати статтю «Як обрати генератор?».

Найбільш часто дизельні електростанції встановлюються на наступних об'єктах паливно-енергетичного комплексу: автозаправні станції, нафтобази, нафто- і газовидобувні свердловини, бурові установки. Кожен з даних об'єктів має свою специфіку експлуатації, що позначається на прийнятті рішення про те, який дизель генератор купити. Однак основні критерії по підбору обладнання для цих організацій є схожими:

  • Робота в якості основного джерела енергопостачання. Розташування зазначених вище підприємств в місцях з низькою якістю основного енергопостачання, мають на увазі, що дуже часто електрогенератор дизельний може працювати істотно частіше, ніж при його установці на приватному будинку або офісному центрі, де середній показник по напрацюванню становить 150-200 годин на рік. До того ж на бурових установках дизельні генератори взагалі застосовуються як основні джерела електроживлення через відсутність зовнішньої мережі. Ось чому не слід купувати обладнання на базі двигунів з частотою обертання 3000 об./хв., або які не розраховані на тривалу роботу. Найкраще купити дизельну електростанцію, гарантія на яку не обмежена напрацюванням як мінімум протягом одного року. На сьогодні такі умови надають виробники, які виготовляють генератори дизельні на базі двигунів Perkins і Cummins. Відсутність такого обмеження найчастіше свідчить про високу якість і надійність пропонованого обладнання.
  • Дизельна електростанція JCBВисока перевантажувальна здатність. Це пов'язано з наявністю високо індуктивних навантажень (в основному двигуни) на більшості із зазначених організацій. При запуску такі навантаження споживають потужність, яка перевищує номінальне значення в п'ять-сім разів. Дане перевищення необхідно враховувати в той момент, коли підбирається генератор дизельний. У більшості випадків потужність резервної електростанції потрібно збільшувати на значення пускової потужності. Іноді для зниження пускової потужності технологічний процес дозволяє використовувати схему включення зірка-трикутник, що дає можливості скоротити пусковий струм до 3*In, де In - номінальний струм навантаження в усталеному режимі. Але найвищі показники по зменшенню пускової потужності забезпечують частотні перетворювачі. При їх використанні пусковий струм знижується до 1,5-2*In. Слід звернути увагу, що дуже часто застосовуються пристрої плавного пуску. Однак їх використання найчастіше не забезпечує скорочення пускової потужності і відповідно не дає можливості купити дизельний генератор меншої потужності.
  • Великий разовий прийом навантаження. Вибираючи електрогенератори слід враховувати, що згідно з паспортними даними вони не можуть приймати все навантаження одноразово. Кожна дизельна електростанція відрізняється своїм показником навантаження, яке вона може прийняти відразу після запуску. Це значення змінюється в залежності від якості обладнання, потужності і типу регулятора двигуна. Дизель генератори з двигунами Perkins, Cummins, MTU з механічним регулятором можуть одночасно прийняти до 75% своєї номінальної потужності. Для автономних електростанцій з менш якісними двигунами, а також з двигунами з електронним регулюванням обертів, разовий прийом навантаження становить близько 60%. Але деякі виробники гарантують миттєвий накид навантаження до 100%. До них можна віднести Atlas Copco, які гарантую таке значення прийому навантаження для агрегатів серії QAS.
  • Гарантований запуск за низьких температур. Віддаленість місць встановлення обладнання ускладнює швидкість реакції сервісної служби, в разі якщо дизель генератор не запуститься. Практика показує, що основні поломки трапляються взимку і викликані відсутністю необхідних додаткових опцій, які гарантують, що дизельна електростанція запуститься при температурах нижче нуля градусів. До таких опцій в обов'язковому порядку слід віднести антифриз в системі охолодження, свічки розжарення і потужні стартові акумуляторні батареї. Якщо планується купити генератор дизельний для роботи в якості резервного джерела енергопостачання, то слід встановити автоматичний підігрів охолоджуючої рідини і автоматичний підзаряд акумуляторних батарей. Не зайвим буде придбати опцію автоматичного підігріву обмоток альтернатора, що дозволить уникнути утворення конденсату і корозії на них. Наявність цих додаткових опцій гарантує нормальний запуск і роботу автономної електростанції при негативних температурах за умови використання палива з відповідним температурним коефіцієнтом.

Дизель генератор Atlas CopcoЗ огляду на те, що умови експлуатації на об'єктах паливно-енергетичного комплексу схожі з умовами роботи на об'єктах будівництва, то перед тим як купити електрогенератор слід враховувати рекомендації, які важливі на будівельному майданчику. До таких рекомендацій слід віднести великий інтервал між сервісними обслуговуваннями (не менше 500 мотогодин) і простота технічної підтримки (бажано, щоб всі фільтра і насоси розташовувалися з одного боку електростанції). Це дозволить заощадити на сервісі завдяки скороченню кількості і часу проведення профілактичних обслуговувань. Якщо дизельний генератор буде встановлюватися на відкритому повітрі, то бажано, щоб всепогодний кожух був оцинкованим (гарантує відсутність іржавіння і потрапляння вологи на двигун або альтернатор). З огляду на те, що генератор дизельний можуть часто переміщати, то рекомендується наявність єдиної точки підйому і міцних металевих полозів на рамі для його перетягування і розміщення на непідготовленій підставі. Якщо планується часта експлуатація, то варто купити генератор в Україні з низькою витратою палива.

Нерідкі випадки, коли на автозаправних станціях застосовуються джерела безперебійного живлення. Але частіше використовують малопотужні ДБЖ для касових апаратів і систем автоматики. На сьогоднішній день на ринку можна купити ДБЖ малої потужності від великої кількості виробників. Серед них особливо варто виділити APC, EATON та RIELLO.

Для допомоги в підборі і впровадженні обладнання для основного і резервного енергопостачання рекомендуємо звертатися до фахівців компанії «ВІНУР». Наші досвідчені інженери здійснять розробку необхідної проектної документації та монтаж комплексного вирішення «під ключ» з врахуванням всіх необхідних дозвільних документів.

 

x
Запрос на расчет
солнечных батарей