Інтернет магазин VINUR
Корзина

Рішення щодо автономного енергопостачання для телекомунікації

На сьогоднішній день об'єкти телекомунікації і зв'язку не можуть обійтися без гарантованого електроживлення. Збій в енергопостачанні такого об'єкта може привести до поломки дорогого устаткування, а також до відключення зв'язку в цілому регіоні.

Складність у забезпеченні безперебійного електроживлення полягає в тому, що такі об'єкти дуже часто розташовані у віддалених і важкодоступних місцях. Тому система гарантованого енергопостачання повинна враховувати тривалу автономну роботу в віддаленому режимі з мінімальною участю обслуговуючого персоналу.

Для побудови комплексного рішення по гарантованому електроживленню об'єктів телекомунікації застосовуються електрогенератори, панелі автоматичного включення резерву (АВР), джерела безперебійного живлення (ДБЖ), акумуляторні батареї (АКБ), системи віддаленого моніторингу та управління.

До кожного типу обладнання пред'являються особливі вимоги, специфічні для об'єктів зв'язку.

Дизельний генератор.

Дизельна електростанція використовується для забезпечення тривалого енергопостачання споживачів на час зникнення основного електроживлення. Генератор дизельний виходячи з умов експлуатації повинен мати наступні характеристики:

  • Дизель генератор у контейнеріМожливість встановлення на відкритому повітрі. Для цього застосовуються шумопоглинаючі всепогодні кожухи, які захищають автономну електростанцію від попадання атмосферних опадів. У важкодоступних об'єктах часто застосовуються спеціальні всепогодні антивандальні контейнери, які додатково забезпечують захист від вандалізму. У такому контейнері встановлюються всі необхідні системи для тривалої роботи обладнання: системи вентиляції, вихлопу, пожежогасіння і пожежної сигналізації, основне і аварійне освітлення, паливні баки, АВР і електрощитове обладнання.
  • Скорочення кількості сервісних обслуговувань. Ця вимога пояснюється розміщенням об'єктів зв'язку в важкодоступних місцях з поганою якістю енергопостачання. У зв'язку з цим не рекомендується встановлювати дизельні електростанції з інтервалом між сервісними обслуговуваннями на рівні 250 мотогодин, так як це призведе до великих експлуатаційних витрат через необхідність здійснювати часті виїзди на віддалений об'єкт для технічного обслуговування. Дизель генератор повинен мати інтервал між сервісними обслуговуваннями не менше 500 мотогодин. Даний показник характерний для генераторів електроенергії з дизельними двигунами Perkins, Deutz, MTU і т.д. Деякі генератори дизельні, такі як FG WILSON, опціонально можуть мати міжсервісний інтервал до 1 000 мотогодин, що дозволяє в четверо скоротити кількість сервісних обслуговувань в порівнянні з більшістю інших торгових марок на ринку. Цей факт є вагомим аргументом у тому, щоб купити дизель генератор в Україні даної торгової марки.
  • Електрогенератор зі збільшеним бакомСкорочення кількості заправок паливом. Це пов'язано зі складністю оперативної доставки палива в важкодоступні об'єкти, де може розміщуватись електрогенератор дизельний. Тому автономна електростанція повинна комплектуватися збільшеним паливним баком, який розрахований на безперервну роботу обладнання не менше двадцяти чотирьох годин при повному навантаженні. Багато виробників пропонують спеціальні дизельні генератори з паливними баками ємністю 600, 1000, 2000 літрів і більше.
  • Можливість віддаленого контролю (моніторингу). Для скорочення кількості виїздів в важкодоступні об'єкти, а також для підвищення працездатності обладнання, необхідно віддалено контролювати основні параметри резервної електростанції. До даних параметрів належать: стан генератора електроенергії (запущений або зупинений), стан кнопки аварійної зупинки, наявність аварії або попереджень про аварії, рівень палива, заряд акумуляторних батарей, поточне напрацювання і т.д. Тому рекомендується купити електрогенератор, укомплектований панеллю управління, яка дозволяє віддалено передавати зазначені дані або в комплексну систему моніторингу всього об'єкта зв'язку, або в локальну систему моніторингу автономної електростанції. Це дозволить відповідальному персоналу своєчасно запобігти ймовірному виходу з ладу обладнання, а також запланувати виїзд на об'єкт для проведення сервісного обслуговування в необхідні терміни.

Джерела безперебійного живлення.

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) встановлюється для забезпечення безперервного енергопостачання на найбільш критичних навантаженнях на час поки не запуститися дизель генератор. Також ДБЖ здійснює стабілізацію напруги живлення. Таким чином важливі споживачі отримують електроенергію високої якості.

Для підвищення надійності енергопостачання відповідальних навантажень рекомендується встановлювати джерело безперебійного живлення з надмірністю. Це означає, що в разі виходу з ладу будь-якого компонента система безперебійного живлення залишається працездатною. Надмірність досягається шляхом побудови системи безперебійного живлення з резервуванням. На даний момент існують два основних способи забезпечення резервування системи безперебійного живлення:

  • Модульне джерело безперебійного живленняПідключення в паралельну роботу декількох джерел безперебійного живлення однакової потужності. При цьому кількість і потужність одного джерела безперебійного живлення визначається таким чином, щоб при виході з ладу одного з ДБЖ сумарна потужність решти ДБЖ могла забезпечити навантаження гарантованим енергопостачанням.
  • Застосування модульних ДБЖ. Модульні джерела безперебійного живлення складаються з окремих модулів, кожен з яких є незалежним ДБЖ. Кожен модуль може змінюватися в «гарячому» режимі, тобто без необхідності відключення ДБЖ або його переведення в режим байпасу (обхідний режим). Як і у випадку з паралельною роботою ДБЖ для резервування необхідно встановити на один модуль більше ніж необхідно для живлення повного навантаження. Таким чином, при виході з ладу будь-якого з модулів, система безперебійного живлення залишиться працездатною і зможе забезпечити безперебійне електроживлення навантаження.

 

Компанія «ВІНУР» готова запропонувати дизель генератори, джерела безперебійного живлення (ДБЖ), акумуляторні батареї (АКБ) і системи віддаленого моніторингу, які за своїми характеристиками і комплектацією максимально підійдуть для підприємств телекомунікаційного сектора, а також IT-компаній.

Наша компанія готова розробити проектну документацію по встановленню обладнання, що пропонується, а також здійснити повний комплекс робіт по монтажу спроектованого рішення «під ключ».