Інтернет магазин VINUR
Корзина

Як монтувати і підключати стабілізатор напруги для дому

 

Трифазний стабілізатор напруги для домуПеред тим, як купити стабілізатор напруги для дому, в обов'язковому порядку ознайомтеся з його складом і принципом дії. Дана інформація завжди наводиться у керівництві або інструкції з експлуатації обладнання, яка постачається в комплекті з пристроєм. Буде краще, якщо для підключення агрегату ви привернете кваліфікованого фахівця. Це допоможе уникнути поломки устаткування і надзвичайних ситуацій, а відповідно і виключить необхідність проводити дорогий ремонт стабілізаторів напруги. Потрібно пам'ятати, що якщо пристрій довгий час перебував у вогкості або при низькій температурі, то спочатку помістіть агрегат у сухому приміщенні з плюсовою температурою і дайте йому час на адаптацію до даних навколишніх умов (близько шести годин).

Вибір місця розміщення обладнання повинен ґрунтуватися на декількох критеріях. Розміщувати пристрій краще в безпосередній близькості до того навантаження, яке він буде захищати. Якщо ж ви вирішили купити стабілізатор напруги в Україні для захисту всього будинку, то бажано помістити агрегат біля силового введення. При цьому не можна забувати, щоб навколо обладнання залишався необхідний сервісний простір і достатній доступ повітря для охолодження. Помістивши однофазний або трифазний стабілізатор напруги (на підлозі або вішаючи на стіну), виключіть ймовірність потрапляння вологи на пристрій. З цієї причини не рекомендується розміщувати агрегат на горищі або в закритих нішах стін, а також в інших приміщеннях з високою вологістю. Наявність легкозаймистих матеріалів у приміщенні з обладнанням також не допускається. Стабілізатор напруги 5 кВт, 10 кВт, 15 кВт або будь-якої іншої потужності потрібно в обов'язковому порядку заземляти шляхом приєднання його корпусу до заземлення. Також з метою безпеки постарайтеся помістити пристрій в недоступному для дітей місці.

 

Особливості підключення стабілізатору напруги для дому

Всі кабельні лінії, що підключаються до обладнання, повинні мати перетин, що відповідає значенню навантаження. Постарайтеся використовувати якісний кабель з якісною ізоляцією. Щоб виключити перегрів або іскріння в місці підключення, забезпечте надійне приєднання кабелю до клем, які найчастіше розташовані на задній стороні агрегату. Не рідко причиною поганого контакту може послужити ізоляція, що залишилася на дроті, або оксидна плівка. Для додаткового захисту рекомендується використовувати спеціальні монтажні гільзи, які дозволять уникнути передавлювання кабелю гвинтом клеми. До того, як підключати стабілізатори напруги в Україні, переконайтеся, що кабельні лінії, які підходять до пристрою, знеструмлені. Перевіряйте кабельні лінії на відсутність оголених ділянок і пошкоджень. Практично будь-який стабілізатор напруги, купити який можна в Києві, Одесі, Харкові, Дніпропетровську чи будь-якому іншому місті нашої країни, обладнаний однією клемою для підключення нульового дроту. Бажано, щоб розмір цієї клеми дозволяв одночасно підключити на неї два відповідних кабелі від вхідної та вихідної мережі. Якщо такої можливості немає, то підключення слід виконувати відповідно до наведеної електричної схеми. На цій схемі показаний окремий дріт, підключений на нульову шину розподільного щита.

Схема підключення стабілізатору напруги

Дуже часто стабілізатор напруги для будинку виходить з ладу через те, що при виконанні монтажних робіт всередину пристрою потрапляють сторонні предмети. Потрібно пам'ятати, що різні елементи кріплення, обрізки кабелів і дрібні інструменти можуть стати причиною коротких замикань, які призведуть до виходу обладнання з ладу.

Після розміщення агрегату необхідно провести його пусконалагоджувальні роботи. Процес введення в експлуатацію починається з подачі напруги на вхід пристрою. Потім необхідно продіагностувати стабілізатор напруги у різних режимах роботи та перевірити значення параметрів на його вході і виході. Як було зазначено вище, бажано, щоб ці роботи проводив навчений інженер, який обов'язково повинен провести інструктаж правилам застосування обладнання та періодичності його сервісного обслуговування. Для того щоб не робити ремонт стабілізаторів напруги, що спричинить за собою тривалу відсутність захисту навантаження, необхідно проводити сервіс хоча б один раз на місяць.

Профілактичне обслуговування практично всіх пристроїв, які можна купити в Україні, починається із зовнішнього огляду агрегату і перевірки якості електричних з'єднань. У разі необхідності обов'язково потрібно провести затяжку підключених дротів та прибрати пил і бруд з усієї поверхні обладнання, включаючи прорізи для вентиляції. Ніколи не використовуйте для цих цілей миючі засоби, які можуть вивести з ладу компоненти пристрою. При очищенні уникайте потрапляння вологи всередину агрегату, оскільки це може призвести до короткого замикання. При наявності збоїв в налаштуваннях обов'язково потрібно відновити правильні параметри для коректної роботи. Сучасні стабілізатори напруги обладнані вбудованою пам'яттю, яка дозволяє переглянути історію подій та аварій. Аналіз цих даних дозволяє провести коригувальні дії і запобігти поломці пристрою в подальшому. На фінальному етапі необхідно перевірити правильність індикації на лицьовій панелі обладнання, а також протестувати його у різних режимах роботи. Щоб уникнути аварійних ситуацій, залучайте для сервісного обслуговування спеціалізовану компанію. Це пов'язано з тим, що стабілізатор напруги містить конденсатори, які навіть за відсутності живлення зберігають заряд, здатний завдати шкоди людині.