Інтернет магазин VINUR
Корзина

Особливості використання АВР для бензогенератору

  • 27.10.2017

Бензиновий генератор використовується у великих промислових підприємствах, сільському господарстві та домашньому побуті. Його види відрізняються за функціональними особливостями і сферою застосування, але для всіх варіантів характерний загальний елемент автоматичного введення резерву. Без нього бензогенератор не буде працювати у разі зникнення електрики.

АВР виконує ряд першочергових функцій, без яких неможливе надійне електропостачання споживачів. До таких завдань відносять:

  • швидкий необхідний перехід на інший режим, якщо виникла аварія;
  • можливість адаптації до зовнішніх ліній або налагодження спільної роботи декількох пристроїв.

Переваги використання АВР для бензинового генератору

АВР для бензогенератору

Велика кількість позитивних аспектів робить АВР затребуваним пристроєм. До основних переваг відносять факт безперебійного забезпечення робочого стану бензогенератору. У свою чергу, це впливає на підвищення продуктивності та ефективності виробничих процесів. У такого пристрою висока окупність.

Інноваційні моделі АВР здатні працювати навіть за максимальних показників навантаження і показувати якісний результат. Головне — не забувати про правила експлуатації.

Важливі умови використання автоматичного введення резерву

Приступаючи до експлуатації пристрою, необхідно користуватися експлуатаційними інструкціями та схемами, що додаються до неї. У них встановлено необхідні вимоги і норми, зазначено як налагодити роботу, якими мають бути параметри.

Для деяких блоків АВР бензогенератору є спеціальна можливість, за допомогою якої можна дистанційно керувати процесом.

Наявність сигналізації дасть знати, коли агрегат буде підключений невірно. Також вона оперативно реагує на поломки, що виникли в системі.

Що потрібно знати у процесі встановлення

Принцип роботи пристрою ґрунтується на наступному: при збої в електричній мережі, відбувається перемикання живлення на резервний генератор. Генератор приймає на себе всю потужність резервованого навантаження. Коли основна мережа знову входить у робочий стан, то генератор перемикає навантаження на неї, а сам припиняє функціонування. Це важливо знати при встановленні і тоді, коли приходить час придбати бензогенератор.

Під час роботи генератору потрібно забезпечити постійну циркуляцію повітря. Це необхідно, щоб не збиралися гази в процесі роботи генератору.

Температурний режим повинен бути нижче +5 градусів за Цельсієм.

В аварійній ситуації «головою» виступає реле, яке відпускає пускач і подає аварійний сигнал на генератор. Тоді він починає свій старт. Коли показники в мережі нормалізуються, відбудеться зворотна процедура і генератор буде вимкнений.

Щит АВР потрібно розміщувати після електролічильника і перед основним силовим щитом.

Ймовірні проблеми та шляхи їх вирішення

Проблеми, що найбільш часто виникають при залученні автоматичного введення резерву — поломка його основних елементів. Використовуються контактори або автомати з електроприводом. Перший варіант має "слабке місце" у вигляді безпосередньо самих контакторів. Котушки і контакти часто згорають від перенапруги. Використання електроприводу також може закінчитись аварією, тому ці елементи конструкції привертають підвищену увагу.

Як обрати хороший АВР: основні правила придбання

Схема АВР

 

Щоб купити якісну автоматику для бензогенератору, потрібно дотримуватися правил:

  • ретельно оглянути контактори;
  • визначити наявність захисту;
  • усі елементи конструкції повинні бути промарковані і відповідати розміщенню на схемі;
  • наявність докладної інструкції та гарантійних зобов'язань.

Якщо покупка і встановлення пристрою викликає сумніви, то краще звернутися до професіонала, який зможе вміло налаштувати і підключити АВР, дотримуючись норм безпеки, розповісти про особливості і "підводні камені". Це не тільки збереже приміщення від замикань і пожеж, але й зробить функціонування бензогенератору безперебійним і стабільним.