Інтернет магазин VINUR
Корзина

Особливості вибору контролера для сонячних батарей

 • 16.01.2018

Сонячні батареї поширені по всьому світу. завдяки їм використовується нескінченна енергія сонця. При цьому необхідний контролер заряду для сонячних батарей, щоб вони працювали ефективно. Нюанси вибору цього обладнання читайте в данный статті.

У чому полягає необхідність

контролер для сонячних батарей

Сонячна електростанція обов'язково повинна мати пристрій, що відповідає за контроль її роботи і управління заряду акумулятора. Складовою такого роду є контролер, що функціонує на основі чіпа. Завдяки йому можна, можливо НЕ допустити розрядки акумулятора повністю, а також надмірної зарядки. При досягненні позначки максимальної величини відбувається зменшення показника струму, що надходить від фотоелементів. як наслідок, подається ток, за рахунок якого здійснюється саморазрядка. Якщо акумулятор розрядився і показники на мінімальних відмітках, то контролер відключає навантаження на нього.

Отже, основні функції контролера заряду для сонячних батарей:

 • Зарядити акумулятор в кілька стадій.
 • Увімкнути навантаження, після відновлення заряду.
 • Відключити пристрій в випадку повної зарядки батареї.
 • Відсутність подачі навантаження у час максимальної розрядки.
 • Увімкнути струм в автоматичному режимі, при необхідності зарядки акумулятора.
 • Завдяки даному пристрою термін експлуатації акумулятора продовжується, а поломки виникають набагато рідше.

Різновиди контролера заряду

Для найбільш правильного і відповідного вибору певного контролера необхідно ознайомитися з їх різновидами і особливостями кожного типу. На сьогодні популярністю користуються ШІМ і МРРТ. Крім них є On/Off і гібридні пристрою. Розглянемо кожен з них докладніше.

Самим простим варіантом є контролер типу On/Off, тільки відключає заряд при верхній межі напруги щоб уникнути перегріву. При цьому повний заряд неможливий, оскільки відключення здійснюється в момент максимального струму. для самого акумулятора це НЕ так вже і добре, він заряджається тільки приблизно на 70%, із-за чого може зменшитися термін експлуатації.

Проблему неповної зарядки вирішують ШІМ, що працюють за принципом широтно-імпульсної модуляції. при досягненні граничного показника струму даний контролер його знижує, і тоді заряд доходить, по суті, до 100%. Деякі моделі здатні регулювати ток, грунтуючись на температі, за рахунок чого процес регулюється автоматично, а заряд приймається набагато краще. Їх актуально використовувати в регіонах з високою активністю променів сонця. Крім того геліосистема, на якій вони застосовуються, частіше всього має маленьку потужність.

Найбільш просунутими є пристрою типу МРРТ. Принцип роботи цих моделей грунтується на визначенні рівня максимального показника потужності. вони постійно відстежують рівень напруги і струму. Це дозволяє мікропроцесору досягти максимального вироблення за рахунок підрахунку оптимального співвідношення параметрів. МРРТ контролери перетворюють навіть велику напругу в оптимальну, тим самим здійснюючи заряд в повній мірі до 100%. Завдяки цьому вони дозволяють використовувати проводку з невеликим перетином.

Сонячна електростанція комбінованого типу, що складається з сонячних батарей і вітрогенератора, вимагає застосування гібридних контролерів. Вони на відміну від попередніх варіантів використовують інші вольтамперні характеристики. При нерівномірному навантаженні, характерною для роботи вітрогенераторів, вони скидають надлишкову енергію, регулюючи цим вироблення електроенергії.

Тонкощі вибору

як вибрати контролер для сонячних батарей

При виборі контролера потрібно керуватися такими параметрами:

 • Вхідна напруга. Максимальна напруга, яку підтримує пристрій має бути на 20% більше, ніж значення що видається усіма підключеними пристроями в нормальному робочому режимі. Це необхідно, щоб забезпечити працездатність пристрою критичної ситуації. При цьому виробники в класифікаціях дуже часто вказують більше високі параметри контролерів.
 • Сумарна потужність. Вона НЕ повинна бути вище, ніж показник добутку вихідного струму і напруги системи в момент розрядки акумулятора. При цьому одночасно враховується і запас 20%.
 • Захист. У деяких моделей є власний набір захистів від перегріву, перезарядження, коротких замикань, іншого. Вони сприяють нормальному і ефективному функціонуванню системи, роблять її більше надійної.
 • Рівень сонячної радіації. Хоч і рідко, але в аномально сонячне час радіація досягає позначки 1250 Вт/м2, в то й час як замір в основному виконується на 250 Вт/м2 менше. Потужність при цьому збільшується на 15-20%.

Оскільки даний пристрій дуже важливий для сонячних батарей, то НЕ варто на ньому економити. При високому рівні сонячної інсоляції вся система з високою часткою ймовірності вийде з ладу із-за неякісного контролера. Це приведе до більш істотних матеріальних втрат.