Інтернет магазин VINUR
Корзина

Що потрібно для встановлення сонячної електростанції будинку


У світі, де нам доводиться щомісяця оплачувати безліч рахунків, а крім того, нас, як і раніше, супроводжує велика невпевненість і страх перед тим, як виглядатиме ринок завтрашнього дня. Чи збережуться ціни на комунальні послуги, товари та продукти харчування?

А якщо додати до цього галопуючі ціни на електроенергію, то ідея мати власну маленьку дворову електростанцію здається цілком розумним рішенням. Але чи можливо це взагалі та що потрібно для встановлення сонячної електростанції будинку?

Важливість електрики

Нині ми можемо уявити своє життя без електрики. Ми вже настільки звикли до нього, що коли трапляються (навіть тимчасові) перебої з постачанням, одразу відчуваємо легку паніку. І хоча ми намагаємося вести життя в еко-стилі, розділяємо сміття, заощаджуємо воду та готуємо на здоров'я, рецепти для улюблених страв зазвичай беремо з інтернету.

Для правильної роботи і нашого ноутбука, і смартфона потрібна електрика. Без нього не функціонуватиме побутова техніка, котли опалення, кондиціонери та напірні насоси, які постачають у приватний будинок водопровідну воду.

На жаль, факти такі, що електроенергія, що стала для нас абсолютно прозорою і очевидною, найчастіше надходить від вугільних електростанцій, що не дуже екологічно. Застаріла не так інфраструктура, як сам спосіб.

Особливо це помітно взимку, коли явище смогу стає настільки повсюдним, що врятуватися від нього неможливо. І накопичується він не лише від вихлопних газів автомобілів та окремих домогосподарств, а й від традиційних електростанцій.

Ось чому таким цікавим та надзвичайно екологічним рішенням була б домашня фотоелектрична електростанція, завдяки якій ми могли б не тільки почуватися повністю незалежними, а й дбати про своє здоров'я та здоров'я нашого оточення.

Принцип роботи

Спочатку слід розглянути принцип дії будь-якої сонячної електростанції. Відомо, що основним, незамінним та найбільшим джерелом енергії на Землі є сонячне випромінювання. Енергія, що виникає в результаті реакцій, що відбуваються всередині Сонця, посилається у вигляді електромагнітних хвиль у космос.

Фотони переміщують електрони з валентних орбіт більш високі енергетичні рівні. Створення надлишкового електричного заряду всередині твердого тіла після того, як електрон перейшов на відповідний енергетичний рівень називається фотогальванічним ефектом.

Пристрої, які безпосередньо перетворюють сонячну енергію на електрику, називаються фотоелектричними модулями або панелями. Постійний струм, що генерується панеллю з інвертором, перетворюється на змінний струм, який можна використовувати регулярно або відправляти назад і зберігати в електромережі.

Як вибрати потужність установки?

Потужність установки вибирається виходячи з аналізу потреби у електроенергії. Найпростіший спосіб перевірити реальне енергоспоживання – це подивитись у ваших рахунках за електроенергію. У разі будівель, що будуються, необхідна потужність установки вибирається на підставі інформації та параметрів проектованих пристроїв.

Важливим аспектом у процесі проектування установки є вибір установки, яка не вироблятиме більше енергії, ніж ми можемо використовувати у річному розрахунку. Зайва енергія, яку ми не зберемо в період балансування, втрачається у мережевого оператора.

Де найкраще встановити фотоелектричну установку?

Фотоелектричні модулі можна монтувати на даху будинку чи гаража, або на встановлених конструкціях поряд із будинками. Найважливішим аспектом при виборі місця є:

  • аналіз простору, необхідного для встановлення;
  • можливість затінення (від димарів, сусідніх будівель чи дерев);
  • орієнтація з боків світла.

Найбільш оптимальним місцем для встановлення є південна сторона, при цьому панелі прямують під кутом 30-40 градусів. Однак не слід засмучуватися, якщо в будинку дах має ухил на схід чи захід. Фотогальванічна установка, розташована на сході/заході, вироблятиме близько 80% енергії, яку можна отримати від установки на півдні.

Безумовно, ефективність сонячної установки варіюється в залежності від тривалості дня та кількості хмар, але сьогоднішні технології дозволяють оптимізувати обробку енергії настільки ідеально, що ми отримуватимемо енергію навіть у похмурі дні.

Фотоелектричні панелі працюють навіть тоді, коли на них не падає пряме сонце. Достатньо, щоб вони не розташовувалися десь у затіненому місці. Сучасні технології пропонують нам рішення, дуже просте у реалізації та доступне для всіх, хто зацікавлений у майже або повністю безкоштовній електриці.

Фотогальванічні елементи вловлюють світло, а інвертор перетворює сонячну енергію на електрику. Вся ця справа підключається до домашньої електромережі, і ми отримуємо справжню «особисту» електроенергію, роблячи себе незалежними від енергетичних компаній.

Зберігання енергії у мережі

Установки потужністю до 50 кВт можуть використовуватися для вироблення та зберігання надлишків енергії в електромережі. У власника з'являється можливість зі свого «складу», роль якого виконує мережу, забрати близько 80% електроенергії, що експортується (для установок до 10 кВт) або 70% експортованої електроенергії (понад 10 кВт).

Користувачі можуть збирати відправлену енергію протягом 365 днів із моменту розрахунку. Зберігати вироблену енергію в мережі зручно і дешевше, ніж будувати власні накопичувачі енергії, але це можливо тільки в тому випадку, якщо будівля, що аналізується, може бути підключена до електромережі.