Інтернет магазин VINUR
Корзина

Як підготвувати дизельні електростанції до пуско-налагоджувальних робіт?

Коли ви плануєте купити генератор в Україні потрібно пам'ятати, що перед виконанням пуско-налагоджувальних робіт дизель генератори повинні бути повністю змонтовані на передбачуваному місці встановлення. Обсяг монтажних робіт може відрізнятися в залежності від специфіки об'єкта, а також від складності проектного рішення, якщо дизельна електростанція встановлюється на підставі заздалегідь розробленої проектної документації. Однак існує необхідний перелік підготовчих робіт, які в більшості випадків потрібно виконати перед проведенням пуско-налагоджувальних робіт генераторної установки.

До цих робіт відносяться наступні:

  • Підготовка основи, на яку буде встановлюватися генератор дизельний. Основою найчастіше служить фундамент, бетонні блоки або бетонна плита. Основа повинна бути в 1,5 рази важче генераторного агрегату, щоб гарантувати горизонтальне розміщення обладнання в разі просідання грунту. Вимога щодо підготовки основи виключається у випадках, коли електростанція встановлюється на пересувній платформі (причепі).
  • Встановити і закріпити генератор електрики на фундаменті. У рамі більшості електростанцій передбачені отвори для їх кріплень до основи. Для цього найчастіше застосовуються анкерні болти, якими кріпиться агрегат після того, як він буде встановлений на фундаменті. Але в деяких випадках ще на стадії заливки фундаменту робляться отвори, щоб кріпити електрогенератор.
  • Заземлити дизельний генератор. Можна виготовити як окреме заземлення, так і підключитися до існуючого заземлення. Але потрібно пам'ятати, що опір заземлення повинен бути не більше 4 Ом. Заземлення автономної електростанції обов'язкове.
  • Виконати систему вентиляції (при встановленні обладнання у закритому приміщенні). Дана система потрібна для забезпечення необхідної кількості повітря для охолодження двигуна і генератора. Система вентиляції передбачає виготовлення двох отворів у приміщенні, де встановлюється дизель генератор. Розміри даних отворів повинні бути в 1,5 рази більше розмірів радіатора генераторного агрегату. Холодне повітря в приміщення буде засмоктуватися через перший отвір вентилятором, який встановлений на генераторній установці та запускається при включенні електростанції. Через другий отвір буде відводиться гаряче повітря від радіатора. Між радіатором і другим отвором необхідно розмістити герметичний короб (наприклад оцинкований) для того, щоб гаряче повітря від радіатора не циркулювло приміщенням. Неправильно організована система вентиляції буде призводити до перегріву автономної електростанції та падіння її вихідної потужності.
  • Виконати систему вихлопу. Дана система передбачає виготовлення вихлопної труби для відводу відпрацьованих газів від генераторного агрегату. Вихлопна система обов'язково потрібна при встановленні устаткування у приміщенні. При встановленні обладнання на відкритому повітрі виготовлення вихлопної труби не обов'язкове, але може знадобитися за необхідності подалі відвести відпрацьовані гази або згідно з проектною документацією, на підставі якої встановлюється електрогенератор дизельний. Обов'язково правильно розраховуйте діаметр вихлопного трубопроводу, щоб виключити максимально допустимий протитиск, так як зазначене перевищення буде призводити до втрати потужності електростанції. При правильному розрахунку враховуються довжина і кількість поворотів вихлопного трубопроводу.
  • Прокласти і підключити кабельні лінії до автономного генератора. Кількість і перетин кабельних ліній визначаються способом застосування агрегату, а також довжиною траси. При використанні генераторної установки в якості основного джерела енергопостачання до неї досить прокласти один силовий кабель, яким вироблена електроенергія передаватиметься споживачам. При використанні в режимі резервного джерела енергопостачання необхідно крім силового кабелю прокласти кабель управління і кабель власних потреб. Кабелем управління дизельний генератор буде отримувати сигнал про запуск або зупинку від панелі АВР або пульта управління. Кабелем власних потреб забезпечується живлення опцій автоматичного підігріву охолоджуючої рідини і автоматичного підзаряду акумуляторних батарей, які в більшості випадків встановлені на резервних електростанціях. Потрібно пам'ятати, що кабель власних потреб повинен бути в обов'язковому порядку захищений окремим автоматичним вимикачем. Для правильного підбору перетину кабелю для генераторного агрегату рекомендуємо ознайомитися зі статтею на нашому сайті «Перетин кабельних ліній для дизель генератора».
  • Змонтувати і підключити панель автоматичного включення резерву (за наявності даної опції у комплекті поставки автономної електростанції).
  • Рівномірно розподілити навантаження за фазами генераторної установки. Це необхідно робити для трифазних агрегатів, щоб уникнути їх відключення через перекіс фаз. Для однофазних агрегатів дане питання не є актуальним.
  • Заправити генератор дизельний паливом.

Загальні вимоги до встановлення автономних електростанцій наведені на нашому сайті в статті Як змонтувати дизельний генератор?.