Інтернет магазин VINUR
Корзина

Як обрати стабілізатор напруги для дому та промисловості

Купити стабілізатор напруги для будинку ORTEAПеред тим, як підібрати стабілізатор напруги для квартири, котла або цілого офісу, необхідно на підставі типу і потужності навантаження, а також характеру мережі живлення точно визначити необхідні характеристики пристрою. Це допоможе придбати обладнання, яке буде забезпечувати якісне електроживлення Ваших споживачів і при цьому відпрацює заявлений термін експлуатації.

Нижче вказані етапи підбору, які дозволять Вам купити стабілізатор напруги для дому, який в точності відповідає Вашим завданням.

 

1. На яку кількість фаз має бути розрахований пристрій (одна або три фази)?

На будь-якому об'єкті навантаження можуть підключатися однією або трьома фазами. До однофазних споживачів зазвичай відносяться всі побутові прилади та інші пристрої малої потужності. Навантаження, які споживають велику потужність (більше 10 кВт або 15 кВт), а також двигуни (насоси, вентилятори і т.д.) часто бувають трифазними.

Для навантажень, підключених 1ф, потрібно встановлювати однофазний стабілізатор напруги. Якщо об'єкт підключений трьома фазами, але всі навантаження на об'єкті однофазні, то також рекомендується поставити три однофазних пристрої, підключених в «зірку», по одному на кожну фазу. Такий тип підключення має свої переваги, оскільки при відключенні одного апарату через перевантаження або з будь-якої іншої причини без живлення залишиться тільки одна фаза. До того ж, при поломці одного пристрою немає необхідності відправляти на ремонт великий трифазний агрегат, досить тільки зняти з однієї фази стабілізатор напруги, замість якого тимчасово можна поставити заміну. Такий варіант підключення можливий, коли в будинку або квартирі присутні трифазні споживачі малої потужності. У цьому випадку можна забезпечити захист навантаження від зникнення однієї з фаз шляхом встановлення реле контролю фаз безпосередньо перед даним споживачем.

Тиристорний стабілізатор напруги для квартири ГЕРЦДля забезпечення якісним енергопостачанням споживачів великої потужності, які живляться трьома фазами, а також для великих промислових об'єктів, рекомендується придбати трифазний стабілізатор напруги. Однак при використанні такого типу пристрою потрібно звертати увагу на наступні моменти:

  • Ніколи не приєднуйте прилад тільки на одну або дві фази;
  • Обов'язково забезпечте рівномірний розподіл навантажень за фазами, так як це дозволить виключити імовірність відключення обладнання через великий струм у нульовому проводі;
  • Заборонено монтувати пристрій при різниці між лінійними напругами мережі більше 25%.

 

2. Якої потужності необхідний апарат?

Для того, щоб визначити, якої потужності необхідно купити стабілізатор напруги, складіть список всіх споживачів, які будуть підключатися через пристрій. Після цього уточніть активну потужність кожного навантаження у ватах (Вт), а також кратність пускового струму. Ці параметри зазвичай вказані в паспортних даних для кожного приладу. Після цього підсумуйте активні потужності всіх споживачів, при цьому помноживши потужності навантажень з великим пусковим струмом (електродвигуни і т.д.) на його кратність (в середньому можна брати кратність, що дорівнює п'яти).

Сумарну активну потужність всіх приладів необхідно розділити на коефіцієнт потужності (cosφ), що дозволить визначити повну потужність навантажень, яка вимірюється у вольт-амперах (ВА). Активне навантаження (нагрівальні прилади) має cosφ = 1, а індуктивне навантаження (вентилятори, насоси) має cosφ = 0,6. Оскільки у будинку присутні пристрої різного типу, то рекомендується для розрахунку брати cosφ = 0,8.

Після цього отриману активну потужність потрібно розділити на коефіцієнт використання. Це потрібно зробити тому, що не всі навантаження на об'єкті працюватимуть одночасно. Пам'ятайте, що якщо планується встановити стабілізатор напруги для будинку, квартири або промислового підприємства, то коефіцієнти використання для даних об'єктів відрізняються один від одного. Тому рекомендується уточнити значення даного параметра окремо.

 

3. Який робочий діапазон напруги пристрою необхідний?

Кожен стабілізатор напруги в Україні має свій робочий діапазон. У цьому діапазоні пристрій забезпечує вихідну напругу на рівні 220В або 380В в залежності від його типу. Для визначення необхідного для Вашого об'єкту робочого діапазону рекомендується використовувати вимірювальний пристрій (наприклад, мультиметр) або запросити спеціалізовану компанію, яка проведе відповідні вимірювання протягом 24 годин і надасть відповідний звіт. Завдяки цьому можна буде визначити якість мережі, а відповідно і необхідний робочий діапазон обладнання. Такі вимірювання будуть корисні ще й для того, щоб уточнити потужність, яка споживається на об'єкті, та перевірити правильність Вашого розрахунку навантажень.

 

4. Якої потужності необхідний пристрій?

Симісторний стабілізатор напруги для котла VOLTERПотрібно пам'ятати, що при зниженні вхідної напруги, знижується вихідна потужність стабілізатора, і навпаки. Це пов'язано з тим, що підвищення вихідної напруги до рівня 220В або 380В при її зниженні на вході здійснюється за рахунок підвищення струму на вході. Тому обов'язково уточніть у постачальника устаткування його максимальну вихідну потужність при мінімальному значенні напруги, яка може бути у Вас на об'єкті. В іншому випадку стабілізатор напруги буде періодично відключатися через перевантаження, залишаючи споживачів без енергопостачання. Рекомендується купити пристрій, у якого вихідна потужність при мінімальній напрузі на Вашому об'єкті не нижче сумарної потужності споживачів, що підключаються до нього. Додатковий запас потужності дозволить продовжити термін експлуатації обладнання завдяки виключенню ймовірності тривалої роботи в режимі перевантаження.