Інтернет магазин VINUR
Корзина

Який дизельний генератор вибрати?

Стрімке зростання аудиторії покупців ДГУ привів до істотного розширення їх модельного ряду. Тому вибір дизельного генератора став складніше і вимагає враховувати технічні особливості численних конфігурацій цього пристрою на ринку.


Вибір ДГУ

Детальніше про пристрій

Принцип роботи дизельного генератора полягає в використанні паливного двигуна внутрішнього згоряння. Виробіток електрики відбувається шляхом спалювання дизеля, що призводить в рух моторний вал. Обертання останнього передає механічну енергію ротора генератора, який перетворює її в змінний струм.

Вибір ДГУ вимагає уважного ставлення до того, на які завдання орієнтована конкретна модель. Навіть схожі на вигляд пристрої здатні мати серйозні відмінності в експлуатаційних властивостях через те, що перший призначений для використання в ролі резервного джерела живлення для побутової техніки, а другий апарат розроблений для застосування в промислових умовах і забезпечення енергією надпотужних машин.

Основные параметры

Перед тим як вибрати дизельну електростанцію, слід скласти список вимог до джерела живлення, за яким буде проводитися відбір відповідної моделі. В силу поширених конструкційних особливостей дизельних генераторів, критерії вибору обов'язково включають в себе такі пункти:


Производительность - перший критерій, на який дивиться більшість покупців. Поширена думка, що «чим потужніший, тим краще» не враховує багатьох нюансів, включаючи необхідність підбору джерела живлення під індивідуальні умови експлуатації. Для цього необхідно підсумувати обсяги споживання струму у всіх пристроїв, які будуть забезпечуватися генератором, і шукати апарат на 20-40% продуктивніше результату підрахунків. Це дозволить не тільки забезпечувати електрикою все обладнання на ділянці, а й залишить великий запас для можливості підключення нової електроніки.


Синхронний або асинхронний генератор. Сьогодні на ринку лідерами побутового попиту є дизельні джерела живлення з синхронним альтернатором. Такі апарати пропонують не тільки високу продуктивність, але і більш стабільну напругу змінного струму. Завдяки цьому синхронні дизельні генератори можна не боятися підключати до складної комп'ютерної електроніці, чутливої до перепадів напруги. Асинхронні аналоги відрізняються меншою вартістю і менш стабільним струмом на виході, але набагато краще захищені від короткого замикання і впливу вологи. Зважаючи на це ця різновид поширилася в заводських умовах і на будмайданчиках.


Трифазний або однофазний струм. Від цього показника залежить стабільність змінного струму, який виробляється джерелом живлення. Однофазні генератори розраховані на забезпечення енергією в 220В, чого достатньо для підтримки роботи більшості видів побутової техніки та домашньої електроніки. Трифазний тип передбачає подачу струму в 380В, що підходить для харчування більш вимогливого обладнання. Останній тип джерел живлення частіше зустрічається на промислових підприємствах в силу того, що заводське обладнання має підвищені вимоги до енергопостачання.


Оберти двигуна. Вибір дизельної електростанції з 1 500 оборотами моторного валу в хвилину дозволить користувачеві розраховувати приблизно на 45 - 60 тисяч годин моторного ресурсу до необхідності ремонту. Моделі, чиї двигуни працюють на 3 000 об / хв, набагато швидше виходять з ладу і рідко мають життєвий цикл більше 8 - 10 тис. мотогодин.


Тип охолодження. У всіх видах дизельних джерел живлення присутній радіатор, який відводить тепло від роботи двигуна, не дозволяючи тому накопичуватися всередині корпусу пристрою. Однак для виведення розігрітого повітря від радіатора назовні використовується один з двох методів охолодження - повітряний і рідинний. Перший представлений у вигляді вентиляційних трубок, які організовують циркуляцію повітря всередині корпусу генератора, чого достатньо для джерел живлення невеликої потужності. Рідинне охолодження робить дизельне джерело живлення помітно дорожче, проте є обов'язковою складовою високопотужних моделей з трифазним вихідним струмом.


Як вибрати дизельну електростанцію


Якщо з питанням про те, як вибрати дизель генератор вже все прояснили, то залишається відкритою проблема забезпечення захисту складної конструкції пристрою від можливих зовнішніх пошкоджень і впливу навколишнього середовища. Для цього при покупці можна замовити дизельний генератор відразу з захисним кожухом або контейнером, який також закриє уразливі частини обладнання від вологи, пилу і бруду.