Порівняти
Кошик

Нижче приведена діаграма з питаннями, на які повинен відповісти кожен, хто збирається купити генератор в Україні:

Как выбрать генератор?

 

Нижче ми спробуємо допомогти вам відповісти на всі зазначені вище питання.

 

1. Спосіб застосування?

 

На сьогоднішній день електростанції широко застосовуються в якості основного або резервного джерела електроживлення.

Найбільш часто автономні генератори застосовуються в якості резервного джерела електроживлення. При цьому режимі роботи завдання генераторної установки полягає у забезпеченні енергопостачанням навантажень під час відключення основної мережі. Тривалість роботи електростанції є невелика і обмежена часом відновлення зовнішнього живлення.

Застосування в якості основного джерела енергопостачання має на увазі, що живлення на навантаження надходить тільки від генераторного агрегату і на об'єкті немає інших джерел електроенергії. При цьому навантаження може бути як змінним, так і постійним (стабільне значення навантаження без змін).

Під зазначені вище режими роботи виробники визначають для кожного електрогенератора відповідні для нього значення резервної (Standby Power), основної (Prime Power) і безперервної (Continuous Power) потужності.

Автономний генератор - типи потужності

На резервній потужності генераторний агрегат може працювати короткочасно (наприклад дизельні генератори обмежені напрацюванням 500 годин на рік). При цьому не допускається перевантаження.

На основний потужності установка може працювати необмежено довго при змінному навантаженні з зупинками тільки на планове технічне обслуговування. Також допускається перевантаження (наприклад дизельна електростанція може працювати з 10% перевантаженням протягом 1 години кожні 12 годин).

На безперервній потужності електрогенератор працює на постійне навантаження з зупинками тільки на сервіс згідно регламенту.

Таким чином, перед тим як купити генератор, вам необхідно визначити, в якому режимі ви будете його експлуатувати. І, відповідно, будете вибирати той показник потужності електростанції, який відповідає потрібному вам режиму роботи.

 

2. Спосіб запуску?

 

Електрогенератор при роботі в якості резервного джерела живлення може запускатися як в ручному режимі, так і в автоматичному.

Запуск вручну має на увазі, що при зникненні основної мережі ви самостійно підходите до електростанції і здійснюєте її включення шляхом смикання за шнурок, повороту ключа або натискання кнопки на панелі агрегату.

Генератор з автозапуском включається самостійно за командою від панелі автоматичного включення резерву (АВР). Панель АВР відстежує наявність і параметри зовнішнього електропостачання. При його відключенні або виході його параметрів за задані межі, автономна електростанція отримує сигнал від панелі АВР на запуск.

Більш детально про послідовність роботи панелі АВР, варіантах виконання і встановлення ви можете ознайомитися у статті «Панелі АВР».

 

3. Підбір потужності?

 

Кожен, хто планує купити електрогенератор в Україні, повинен точно визначити його потужність. Неправильно обрана потужність може призвести до того, що автономний генератор буде відключатися через перевантаження внаслідок того, що його потужність менше потужності навантаження. З іншого боку завищена потужність, призведе до того, що електростанція буде працювати на дуже низьке навантаження, що вкрай негативно, якщо ви вирішили купити дизельний генератор. Потрібно пам'ятати, що якщо дизельна електростанція тривалий час працює на навантаження менше 30%, то це може призвести до появи закоксування вихлопної системи. Для нейтралізації даного негативного моменту необхідно періодично давати установці попрацювати на навантаження понад 60%.

Автономна електростанція - підбір потужностіДля визначення потужності генераторного агрегату спочатку необхідно визначити всіх споживачів, яких ви хочете підключити до нього. Потім потрібно проаналізувати характер кожного з навантажень. Це пов'язано з тим, що різні навантаження мають різний характер споживання і їх потужність потрібно по-різному враховувати при підборі електростанції.

Так, активні навантаження (освітлення, нагрівальні елементи і т.д.) споживають свою номінальну потужність згідно паспортних значень. Дані навантаження не вимагають врахування додаткових втрат.

Однак індуктивні навантаження (кондиціонери, електродвигуни, вентилятори, насоси тощо) і джерела безперебійного живлення (ДБЖ) мають свої особливості при включенні і споживанні, які потрібно враховувати при обранні генераторної установки.

Навантаження з високою індуктивністю забезпечують великий пусковий струм, який в 6-7 разів може перевищувати його номінальне значення. Відповідно, збільшується і споживана потужність під час пуску. При обранні електростанції потрібно або завищувати її потужність на значення пускової потужності, щоб уникнути відключення через перевантаження, або зменшувати пусковий струм шляхом встановлення пристрою плавного пуску або частотного перетворювача, а також використання схеми включення «зірка-трикутник». У разі застосування пристроїв плавного пуску переконайтеся, що вони гарантовано забезпечують зниження стрибка струму при включенні навантаження.

При підключенні на генератор джерела безперебійного живлення (ДБЖ) потрібно пам'ятати, що крім потужності споживачів, які підключені на ДБЖ, у електростанції будуть додаткові навантаження. Цими навантаженнями є власні втрати ДБЖ (ККД), а також додаткове споживання на заряд акумуляторних батарей (близько 10% від потужності ДБЖ). Наприклад, для ДБЖ з топологією подвійного перетворення рекомендується вибирати генератор, який на 30% потужніший, ніж ДБЖ.

Після визначення потужності навантажень і обліку характеру споживання потрібно продумати послідовність їх підключення до генераторної установки. Потрібно пам'ятати, що у кожної електростанції є своє значення разового накиду навантаження. Цей параметр показує, при якій потужності споживачів забезпечується нормальний запуск генератора. Наприклад, багато виробників не рекомендують робити перший накид навантаження на генератор дизельний більше 60-70% від його номінального значення (з урахуванням можливих пускових струмів). Тому слід здійснювати поступове підключення споживачів, що забезпечить зменшення потужності електростанції. Для цього потрібно на першому етапі запускати навантаження з високою індуктивністю (на період пускового струму), а потім підключати активних споживачів.

Як показує практика, при навантаженні 70-80% від своєї номінальної потужності електростанція показує найбільш економічну витрату палива.

Якщо ви підбираєте генератор для дому, то рекомендуємо ознайомитися із середніми даними щодо споживання потужності найбільш популярних навантажень у приватних котеджах в статті «Основні навантаження в будинку».

 

4. Кількість фаз?

Генератори - визначення кількості фаз

 

На сьогоднішній день автономні електростанції випускаються з вихідними напругами 230 В (однофазні) та 400 В (трифазні). Найчастіше обрання кількості фаз для генератора не є актуальним, коли ви обираєте агрегат потужністю від 20 кВт і вище. Однак для установок меншої потужності (наприклад, генератор 5 кВт, 10 кВт, 12 кВт, 15 кВт) дане питання є дуже важливим. Це пов'язано з тим, що у другому випадку дуже складно забезпечити рівномірний розподіл навантажень за фазами. Трифазний генератор необхідно навантажувати таким чином, щоб на кожну фазу були підключені споживачі однакової потужності. Якщо навантаження за фазами відрізняється, то це призводить до перекосу фаз, що може послужити наслідком зупинки через перевантаження однієї з фаз. Потрібно пам'ятати, що генераторні агрегати не допускають перекіс фаз більше 30%.

Тому, якщо у вас всі навантаження однофазні, тобто споживають напругу 230 В, і відсутня можливість рівномірно розподілити їх по фазам, то, щоб уникнути перекосу, рекомендується купити електростанцію з вихідною напругою 230 В (однофазна). Генератори для будинку або дачі найчастіше рекомендується обирати з однофазною напругою.

Якщо у Вас є хоча б одне трифазне навантаження або існує можливість в рівномірному розподілі навантажень по фазах, то необхідний генератор електроенергії з трифазною напругою.

 

5. Тип палива?

 

На сьогоднішній день на ринку широкого представлені електрогенератори на дизельному паливі, бензині та газі.

Кожен з типів палива має ряд переваг і недоліків, про які ми поговоримо нижче.

Електрогенератор - типи палива

Бензиновий генератор

Даний тип обладнання найкраще підходить для короткочасного електроживлення невеликих приватних будинків, дач і котеджів, а також малих підприємств.

Бензинові генератори володіють двома головними перевагами в порівнянні з аналогами на дизельному паливі або газі — це нижча вартість, а також наявність моделей на потужності менше 4 кВт. Однак вони обмежені за потужністю (не більше 20 кВА), так як випускаються тільки з повітряним охолодженням, що не дозволяє застосовувати їх на великих підприємствах. Слід зазначити, що бензогенератори мають дуже маленький міжсервісний інтервал (до 100 мотогодин) і високе споживання палива, що в сукупності призводить до великих експлуатаційних витрат. Також потрібно пам'ятати, що даний тип генераторних агрегатів має найменший моторесурс, який становить 2000-3000 мотогодин, що обмежує їх тривале використання в якості основного джерела електропостачання.

Важливо звернути увагу, що бензинові електростанції некоректно працюють з панелями автоматичного включення резерву (АВР). Це пов'язано з тим, що всі генератори бензинові зібрані на базі карбюраторних двигунів, у яких під час запуску необхідно регулювати подачу палива в залежності від температури двигуна і навколишнього середовища. На сучасних панелях АВР дане регулювання здійснює сервопривід, який контролюється звичайним реле часу. На реле часу встановлена стандартна часова затримка, яка не враховує реальну температуру на вулиці (або в приміщенні), а також прогрів двигуна внаслідок нещодавніх запусків. Це призводить до того, що бензинова електростанція не запускається, так як при низькій температурі навколишнього середовища реле часу дає команду на зменшення подачі палива до того, як двигун достатньо прогріється. Також це може призводити до того, що бензиновий генератор зупиняється після запуску через те, що на вже сильно прогрітий двигун (наприклад після тривалої роботи) подається надмірна кількість палива. Таким чином, для гарантії запуску бензинові електростанції бажано експлуатувати тільки в ручному режимі.

Дизельний генератор

Дизельні електростанції мають ряд переваг у порівнянні з аналогами на бензині, такими як широкий ряд потужностей, економічність, великий моторесурс, коректна робота в автоматичному режимі, висока перевантажувальна здатність і разовий прийом навантаження.

Широкий ряд потужностей забезпечує те, що на поточний момент можна купити дизельний генератор в Україні потужністю від 4 кВт до 3000 кВт. Це дозволяє підібрати генераторну установку необхідної потужності під будь-яке завдання.

Економічність агрегатів на дизельному паливі забезпечується більш низькою витратою і ціною палива (в порівнянні з бензином), а також великим міжсервісним інтервалом. Так, наприклад, дизель генератори з рідинним охолодженням мають інтервал між сервісними обслуговуваннями до 500 мотогодин (для двигунів PERKINS).

Електрогенератор дизельний з повітряним охолодженням має моторесурс до 5000 мотогодин, а з рідинним — до 20 000 мотогодин (для двигунів PERKINS), що істотно перевищує аналогічні показники для електростанцій на бензині.

Коректна робота в автоматичному режимі (спільна робота з АВР) забезпечена відсутністю в необхідності регулювання подачі палива при запуску агрегату, що виключає всі описані вище негативні моменти, якими володіє бензогенератор.

До мінусів дизельних електростанцій слід віднести більш високу вартість обладнання у порівнянні з бензиновими генераторами аналогічної потужності, а також газовими генераторами для моделей з повітряним охолодженням. Однак, якщо ви збираєтеся купити генератор 10 кВт і вище для резервного електропостачання, то дизельна електростанція є найбільш оптимальним варіантом, з огляду на всі описані вище переваги.

Газовий генератор

Газові електростанції найкраще підходять для застосування у якості основного джерела енергопостачання. Це пов'язано з тим, що даний тип агрегатів має найбільший моторесурс і міжсервісний інтервал у порівнянні з установками на бензині і дизельному паливі. Так, наприклад, напрацювання до 1-го капітального ремонту для газопоршневого двигуна з рідинним охолодженням може становити до 25 000 мотогодин, інтервал між сервісними обслуговуваннями може досягати 1 000 мотогодин. Купити газовий генератор для постійного енергопостачання вигідніше і через більш низьку ціну палива.

Важливим фактором є можливість застосування електростанцій на газі в системах когенерації та тригенерації, коли теплова потужність від генератора застосовується для опалення або кондиціонування приміщень. Дані режими роботи дозволяють істотно підвищити ефективність роботи агрегату і знизити собівартість електричної і теплової електроенергії.

Також не варто забувати, що установки на газі мають низький вміст шкідливих речовин у вихлопних газах, що спрощує узгодження їх монтажу з екологічними інспекціями.

Однак, газова електростанція не завжди підходить для роботи в якості резервного джерела енергопостачання. Це пов'язано з такими моментами:

 • Більш висока вартість у порівнянні з аналогами на дизельному паливі або бензині (для моделей з рідинним охолодженням).
 • У резервному режимі роботи відсутня реальна економія на вартості палива і сервісному обслуговуванні. Так як застосування в даному режимі (200-300 годин в рік) не призведе до окупності більш високих початкових інвестицій на обладнання і його введення в експлуатацію. А сервісне обслуговування в будь-якому випадку необхідно буде проводити один раз на рік, навіть якщо агрегат не напрацьовує необхідні мотогодини.
 • Разовий накид навантаження для газопоршневих двигунів становить близько 30% від його номінальної потужності. Підключення всього навантаження здійснюється ступінчато протягом тривалого періоду (до 3-х хвилин). Тому даний тип генераторів не зможе відразу прийняти все навантаження, що змушує продумувати складні алгоритми поетапного включення споживачів на об'єкті.
 • При підключенні до газової магістралі необхідно пройти процес узгодження з контролюючими органами, що не зручно за перспективи використання установки 200-300 годин на рік.
 • Електростанції залежать від тиску газу в трубі. Тому при зниканні електропостачання на газорозподільній станції генератор зупинитися.
 • При використанні на приватному будинку є ризики перевитрати газу, що може призвести до переходу на більш високий тарифний план.

 

6. Система охолодження?

 

На даний момент купити електрогенератор в Україні можна як з повітряним, так і з рідинним охолодженням.

У першому випадку охолодження двигуна здійснюється за допомогою навколишнього повітря, яке обдуває сорочку циліндра, забираючи тепло від двигуна. Дана конструкція є найбільш простою, що дозволяє виробляти компактні електростанції з невеликою масою. Також простота конструкції забезпечує більш низьку вартість у порівнянні з генератором аналогічної потужності з рідинним охолодженням.

Однак повітря має низьку теплоємність, тому дана система охолодження не здатна відводити від двигуна велику кількість тепла. Як наслідок, агрегати з даним типом охолодження обмежені за потужністю (не більше 20 кВА). Крім цього, для установок, що охолоджуються повітрям, характерний невеликий моторесурс (до 5 000 мотогодин), важкий пуск двигуна при негативних температурах навколишнього середовища (вірогідний незапуск), непрогнозована робота при високих температурах (зупинки через перегрів), низька перевантажувальна здатність.

Тому рекомендується застосовувати генератори з повітряним охолодженням для короткочасної роботи (наприклад, резервне джерело живлення) із встановленням в опалювальному приміщенні.

У генераторі електроенергії з рідинним охолодженням тепло від двигуна відводиться за допомогою охолоджуючої рідини, яка циркулює замкнутим контуром між двигуном та радіатором. Вентилятор, встановлений на електростанції, забезпечує обдування радіатора повітрям, за рахунок чого тепло розсіюється в атмосферу. Даний тип охолодження відводить значно більшу кількість тепла ніж попередній варіант. Це дозволяє виготовляти агрегати більшої потужності. Так, на сьогоднішній день можна купити генератор з рідинним охолодженням потужністю від 6 кВт до 3000 кВт.

До переваг агрегатів охолоджуваних рідиною, у порівнянні з моделями аналогічною потужністю, охолоджуваних повітрям, можна віднести наступні:

 • Більш низький рівень шуму дозволяє встановлювати обладнання поблизу житлових будинків та в умовах щільної міської забудови.
 • Великий моторесурс (до 25 000 мотогодин). Це дозволяє тривало застосовувати даний тип електростанцій (наприклад, основне джерело енергопостачання).
 • Гарантований запуск енергетичної установки за негативних температур (до -33°C) завдяки наявності антифризу в системі охолодження і додаткової опції підігріву охолоджуючої рідини. Тому генератори прекрасно працюють на відкритому повітрі цілий рік.
 • Стабільна робота за високих температур навколишнього середовища. Генератори електроенергії багатьох торгових марок обладнані системами охолодження, які гарантують відсутність зниження вихідної потужності до +50°C.
 • Висока перевантажувальна здатність дозволяє забезпечувати запуск навантажень з високою індуктивністю (двигуни, насоси, вентилятори і т.д.), які дають великий стрибок струму під час включення.

Однак генераторні агрегати з рідинною системою охолодження відрізняються більш високою ціною і більшою масою в порівнянні з електростанціями з повітряним охолодженням аналогічної потужності.

 

7. Виконання?

 

Генератор бензиновий, дизельний і газовий може виготовлятися як у відкритому виконанні (відкритого типу), так і в закритому виконанні (в капоті, кожусі, контейнері).

Дизельний генератор відкритого типуЕлектростанція відкритого типу дешевше, так як постачається без будь-яких додаткових компонентів, які захищають від атмосферних опадів. При цьому її можна встановлювати тільки у приміщенні, що підвищує вартість монтажу на об'єкті (необхідно забезпечити відведення вихлопних газів з приміщення і вентиляцію для того, щоб генераторний агрегат не перегрівався). Наприклад, для встановлення автономної електростанції з рідинним охолодженням у приміщенні потрібно передбачити окремий отвір для забору холодного повітря, а також забезпечити герметичне відведення гарячого повітря від радіатора за межі приміщення через окремий отвір.

Генераторні установки у закритому виконанні можна розміщувати на відкритому повітрі, так як вони комплектуються спеціальними захисними опціями (кожухами, капотами або контейнерами). Ці опції виключають потрапляння атмосферних опадів на електростанцію і при цьому забезпечують відведення вихлопних газів і достатню вентиляцію пристрою. Наявність даних опцій збільшує початкову вартість устаткування, але при цьому дозволяє здешевити його монтаж (електростанцію можна розмістити під відкритим небом безпосередньо на фундаменті або причепі без будь-яких навісів). Залежно від місця розміщення і складності об'єкта кожухи можуть комплектуються додатковим шумопоглинанням (для розміщення поблизу житлових будинків), системами пожежогасіння.

Генератор дизельний FG WILSON в контейнеріКонтейнери можуть являти собою незалежний енергоблок завдяки встановленню всередині них збільшених баків з паливом, розподільних пристроїв, систем пожежної сигналізації і т.д. Іноді для додаткового шумопоглинання генератори в закритому виконанні встановлюються у приміщенні. У цьому випадку вимоги до монтажу агрегату повністю ідентичні вимогам для електростанцій у відкритому виконанні.

x
Запрос на расчет
солнечных батарей