Інтернет магазин VINUR
Корзина

Що краще обрати — мережевий фільтр чи стабілізатор напруги?

Якщо перед вами стоїть завдання забезпечити працездатність та функціональність своєї побутової техніки, є кілька її рішень. Можна використовувати, наприклад, недорогий стабілізатор напруги релейного або сервопривідного типу.

Ще простіше і дешевше – підібрати та купити мережевий фільтр, основне завдання якого полягає у «згладжуванні» стрибків напруги та відключенні підключених пристроїв за рахунок спрацьовування запобіжників. Мережевий фільтр чи стабілізатор напруги – у чому різниця і що краще вибрати?

Мережеві фільтри – особливості

І мережеві фільтри, і стабілізатори напруги є однією метою. У сучасних побутових мережах досить нерідкими є стрибки і перепади напруги, які часто стають причиною виходу з ладу навіть найнадійнішого обладнання.

Щоб уникнути дорогого ремонту та продовжити термін експлуатації своєї техніки, можна купити, наприклад, мережевий фільтр, вартість якого є досить доступною, а надійність та ефективність роботи гарантує ваш спокій за долю комп'ютера або іншого гаджета, що працює від мережі.

Сучасні мережеві фільтри дозволяють підключатися до однієї розетки відразу кільком електричним пристроям, при цьому оберігаючи побутову техніку від збоїв у роботі при раптових стрибках напруги. Ці пристрої можуть захистити ваш телевізор, комп'ютер або холодильник за стандартних умов експлуатації.

Надійні мережеві фільтри - це довговічні та практичні пристрої з компактними розмірами. Вони захищені від пробою та короткого замикання та можуть використовуватись з різними типами вилок (євро або звичайна).

Як вибрати мережевий фільтр

Перед тим як придбати такий пристрій, слід уважно ознайомитися з його характеристиками, звернувши увагу на такі особливості, як:

  • наявність перемикача (вкл/викл) із діодним індикатором;
  • тип матеріалу корпусу (не повинно бути ніяких люфтів, високоміцний якісний пластик не повинен згинатися і деформуватися);
  • повернені під кутом 45 градусів посадочні місця під вилки;
  • додаткові роз'єми для захисту інтернет-, телефонного або телебачення;
  • розташування вимикача в поглибленні для запобігання випадковому вимиканню його ногою;
  • потрібне для ваших потреб число розеток та довжини кабелю.

Перед тим, як купити подовжувачі мережі, дізнайтеся, який тип фільтра в них застосовується. Варисторний фільтр служить для зниження різких імпульсів напруги при аваріях на станції або потрапляння блискавок до кабелю, наприклад. Режекторний оберігає вашу побутову техніку від ВЧ-перешкод, викликаних застосуванням електричних дрилів, болгарок та іншим подібним обладнанням.

Коли варто вибрати стабілізатор напруги

Усім, у кого спостерігаються стрибки напруги та проблеми зі світлом, можна рекомендувати придбання джерела безперебійного живлення та стабілізатора напруги. Ці пристрої захистять від поломок вашу дорогу побутову та комп'ютерну техніку та убезпечать від втрат особисті дані на жорсткому диску.

Стабілізатори напруги бувають декількох різновидів (релейні, сервопривідні, тиристорні, інверторні) з різним принципом роботи та точністю підтримки вихідної напруги. Це більш досконалі пристрої, якщо порівнювати їх із мережними фільтрами, з більшими можливостями та максимальною надійністю.

Якщо мережеві фільтри можна використовувати в парі зі звичайною побутовою технікою, то стабілізатори застосовують за наявності дорогого та цінного обладнання, чутливих до перепадів напруги пристроїв, а також при створенні систем розумного будинку.