Коректна, безпечна та ефективна робота різного електрообладнання багато в чому залежить від якості напруги в електричній мережі, від якої воно живиться. Якщо нестабільні показники, то вирішити проблему може допомогти стабілізатор напруги, який підбирається для кожного конкретного об'єкта, з урахуванням потужності передбачуваного навантаження. Цей прилад здатний приймати струм із некоректними показниками і видавати необхідні 220 чи 380 вольт. Однак і він розрахований на роботу в певному діапазоні.
Робочі діапазони
Як правило, діапазон вхідної напруги в однофазній електромережі становить від 140 до 260 вольт, а трифазної – від 240 до 430 вольт. Саме при відхиленнях у цих межах стабілізатор здатний коригувати напругу. При цьому, велику небезпеку для обслуговуваних електроприладів представляє саме висока напруга.
Не менше неприємностей може завдати і надмірне навантаження на прилад, що істотно перевищує його можливості. Тому перед придбанням стабілізуючого пристрою варто точно розрахувати все можливе загальне навантаження, з урахуванням стартових струмів деякого електрообладнання, і передбачити 10-20-процентний запас потужності.
Якісний захист
Практично всі сучасні моделі стабілізаторів наділені системами захисту від:
- перевищення допустимого навантаження;
- аномальних стрибків напруги;
- перегріву.
Тобто, при виникненні будь-якої з цих проблем, стабілізуючий пристрій вимкнеться. Причому, навіть якщо не спрацює система захисту, що реагує на надмірне навантаження, на тепло, що виділяє при цьому, зреагують теплові датчики і відключать прилад.
Проте історія не завжди закінчується простим відключенням стабілізатора. Наслідки можуть бути неприємнішими.
Можливі наслідки навантаження
Спроби стабілізатора впоратися з неадекватними навантаженнями супроводжуються інтенсивнішою роботою перемикачів, що може призвести до:
- швидкого зносу щіток та забруднення приводів в електромеханічних пристроях;
- підгоряння та залипання контактів реле в релейних моделях;
- виходу з ладу транзисторних ключів;
- проблем із платою управління.
Якщо ж є впевненість, що проблеми стабілізуючого пристрою не пов'язані з умовами його експлуатації, варто звернутися в сервісний центр, щоб знайти і усунути неполадку в самому приладі.